Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft een officiële terugroepactie aangekondigd voor gerookte Atlantische zalmfilet (200 gram) van het merk Leroy Seafood Netherlands BV. De maatregel is genomen naar aanleiding van een waarschuwing van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Bij routinecontroles is in sommige verpakkingen van het genoemde product de schadelijke bacterie Listeria monocytogenes aangetroffen. Deze bacterie kan leiden tot ernstige voedselinfecties, vooral bij zwangere vrouwen, ouderen, jonge kinderen en mensen met een verzwakt immuunsysteem.
Het ministerie roept consumenten op om dit product niet te consumeren. Indien men dit product reeds in bezit heeft, wordt aangeraden het terug te brengen naar het verkooppunt of direct te vernietigen. Verdere instructies kunnen worden ingewonnen bij de desbetreffende verkooppunten of via het ministerie van EZ.
De overheid benadrukt dat voedselveiligheid een hoge prioriteit geniet en dat dergelijke waarschuwingen serieus genomen moeten worden. Er worden aanvullende controles uitgevoerd om herhaling te voorkomen.
Consumenten die gezondheidsklachten ervaren na het nuttigen van het genoemde product, worden verzocht onmiddellijk contact op te nemen met een arts.
Het ministerie van EZ doet een dringend beroep op consumenten en wederverkopers die in het bezit zijn van het teruggeroepen product, of daarover twijfels hebben, om dit onmiddellijk terug te brengen naar de winkel of importeur. Daarmee wil het ministerie verdere gezondheidsrisico’s voor de samenleving voorkomen.
- Zes jarig jongetje verdrinkt in Saramaccakanaal; lichaam ge….
- Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Fut…..
- Yellow Birds pakt laatste play-offplaats mannenhoofdklasse …..
- Opmerkelijk – Nieuw soort wandelende tak mogelijk zwaarste …..
- Huiswerk voor DNA..
- Minister Brunings: “Ministerie bestaat al voor de helft, pr…..
- Grootste politieke rovers zijn best betaalde intellectuelen…..
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..
- Sidharth Malhotra en Janhvi Kapoor’s ‘Param Sundari’ krijgt…..
- Karan Johar stopt met regisseren actiefilm, Raj Mehta neemt…..
- SuriPop slaat nieuwe weg in..