De Braziliaanse tak van Volkswagen is veroordeeld tot het betalen van 165 miljoen real (30,44 miljoen dollar) schadevergoeding voor het onderwerpen van arbeiders op een boerderij aan slavernijachtige omstandigheden in de jaren ‘70 en ‘80, meldden arbeidsrechtbanken vrijdag.
Een arbeidsrechtbank oordeelde dat honderden arbeiders op een ranch die door Volkswagen wordt gerund, onderworpen waren aan mensonterende arbeidsomstandigheden, gedwongen werden tot schuldslavernij en onder gewapend toezicht stonden.
Volkswagen heeft aangegeven in beroep te gaan tegen de beslissing.
VW’s veeteelt- en houtkapactiviteiten in het Amazonegebied werden in die tijd gesteund door overheidsstimulansen onder de militaire dictatuur van Brazilië, als onderdeel van een breder staatsplan om de regio te ontwikkelen.
De uitspraak komt nadat gesprekken over een schikking met de Braziliaanse tak van VW mislukten, omdat het bedrijf “geen interesse toonde” in onderhandelingen, aldus de aanklagers. Volkswagen moet nu publiekelijk zijn verantwoordelijkheid in de zaak erkennen en formeel zijn excuses aanbieden, aldus de aanklagers.
Volkswagen moet ook een “zerotolerance”-beleid voeren ten aanzien van slavenarbeid. In een verklaring zei de autofabrikant dat het “consequent de principes van menselijke waardigheid verdedigt en zich strikt houdt aan alle toepasselijke arbeidswetten en -regelgeving.”
- Korpsleiding en collectief van gepensioneerde hoofdofficier….
- Rechter stelt berovingszaak uit: psychologisch rapport verd…..
- Minister Tsang wil bijdrage van SRD 50 van burgers voor ond….
- Prijzen woensdag 27 augustus 2025.
- Simons: ‘Corruptiezaken belanden niet in doofpot, maar gaan…..
- Dagger three-pointer geblesseerde Tolud bezegelt langverwac…..
- President Simons: “Leefgebieden inheemsen en marrons moeten…..
- Dagblad Suriname, woensdag 27 augustus 2025.
- Begroting 2025 biedt geen ruimte voor aanpak grote wegen..
- Aankomende dc’s worden klaargestoomd voor hun functie..
- Simons: ‘we hebben niets tegen de gewezen korpschef’..
- Schorsing SLM-directeur Gonesh tijdelijk opgeschort..
- NMA-directeur Gefferie: rapport over kwikblootstelling in P…..
- Suriname versterkt naleving internationale sancties via RIS..
- BELASTING, DOUANE EN GOUD..
- Minister Noersalim ontvangt Re:wild-delegatie: focus op nat…..
- Kabinet wil meer onafhankelijkheid bij RVC’s..
- Guyanese verkiezingen: olie, nieuwe partijen en grensconfli…..
- Eventuele voortzetting IMF-programma slechts voor instituti…..
- Surinaamse studenten in Servië hebben nog steeds geen studi…..
- Hof van Justitie: ‘Blijk van waardering geen inbreuk op tri…..