Hugo Jabini. Foto Suriname Herald
De Vereniging Saamaka Gemeenschappen (VSG) wil dat de regering afziet van de nota van wijziging op de ‘Raamwet Collectieve rechten van Inheemse Volken en Tribale Volken’. Met deze wijziging heeft de wet nu een derde concept. De eerste werd aangenomen door het vorig parlement, maar is nooit afgekondigd. Vervolgens heeft het huidig kabinet een tweede wet gestuurd naar De Nationale Assemblée ter behandeling, maar die kwam nooit op agenda. Nu is er met de nota van wijziging dus een derde versie, maar de VSG kan zich hier niet in terugvinden.
De directeur van de VSG, Hugo Jabini, zegt tegenover . dat vicepresident Ronnie Brunswijk moet afzien van de huidige wijzigingen en terug moet naar het tweede concept, waarachter de VSG al stond. ‘Het was niet geweldig, maar die wet had de basis vereisten en minimale standaarden daarin opgenomen’, zegt Jabini. Het tweede concept is in overleg met de gemeenschappen en belangenorganisaties tot stand gekomen.
Afgelopen zaterdag zei de vicepresident dat de nota van wijziging een strategische zet is om deze wet, die sinds 2021 in het parlement ligt, opnieuw behandeld te krijgen. Jabini vindt dat de ABOP liever bij de NDP, BEP en NPS steun moet zoeken voor het goedkeuren van het tweede concept, aangezien de VHP die versie wil wijzigen en derhalve niet zou meewerken. Pas als er concensus bij de overige partijen is, waarbij quorom gegarandeerd is, kan de VSG de politiek weer serieus nemen, stelt Jabini.
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..
- Herstelwerkzaamheden aan de Desire Delano Bouterse Highway..
- Brunswijk: “Landvreugd treft geen blaam bij grondkwestie…..
- BLTO wil uitbetaling achterstallige overuren eind deze maan…..
- Toga Dialoog: Historisch congres van rechters en advocaten..
- OW-minister: “Aanpak van havens belangrijk”..
- In de middag buien, in de avond droog..
- Staat betaalt achterstand aan Roy Bhoedoe voor brandstoflev…..
- VS neemt opnieuw vliegtuig van Venezolaanse president Madur…..
- Siverinus Waldi Bruinhart (68) Amsterdam 4-2-2025..
- VS neemt weer Venezolaans regeringstoestel in beslag..
- Regering snijdt in begroting JusPol voor 2025..
- Meteodienst: Onweersbuien kustgebied en delen binnenland..
- Man met illegaal vuistvuurwapen aangehouden..
- Film ‘Everyday Dignity-Philomena Essed’ wederom…..
- Nieuwe armoedegrens vastgesteld op SRD 7.337,-..
- LatinFinance kent Suriname prijs toe voor herstructureren s…..
- Gajadien: “VHP komt in het machtscentrum”..
- Armoedegrens met SRD 59 gedaald naar SRD 7.337..