De sectorgroepen Toerisme en Transport van de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB), hebben tijdens een gezamenlijke vergadering, hun bezorgdheid geuit over de daling van het aantal Franse bezoekers dat Suriname via de grens bij Albina binnenkomt. Deze afname heeft volgens de sectorgroepen, directe gevolgen voor de lokale economie, vooral door teruglopende bestedingen in de grensregio.
Tijdens de bijeenkomst werd gewezen op mogelijke oorzaken voor deze trend, waaronder de toegenomen concurrentie van buurlanden en het beleid van de Franse overheid om binnenlandse reizen en trips naar Brazilië te subsidiëren.
De deelnemers onderstreepten dat toerisme en transport nauw met elkaar verweven zijn en pleitten voor verbeterde verbindingen over land, door de lucht en via het water om het internationale toerisme te stimuleren.
De vergadering bracht ook andere knelpunten in kaart, zoals het tekort aan accommodatiecapaciteit voor zowel zakelijke reizigers als toeristen. Daarnaast werd de noodzaak besproken om tijdig te anticiperen op de logistieke en voedselvoorzieningsbehoeften die gepaard gaan met toekomstige grootschalige activiteiten, voornamelijk in de context van de opkomende olie- en gassector.
De bijeenkomst bood ruimte voor presentaties, uitwisseling van inzichten en coördinatie tussen stakeholders. De VSB benadrukte het belang van een integrale aanpak en roept op tot nauwere samenwerking tussen de overheid en het bedrijfsleven om het toeristische en economisch potentieel van Suriname verder te ontwikkelen.
The post VSB slaat alarm: ‘Daling Franse toeristen nadelig voor lokale economie’ ..
- Buitenlandse belangen..
- Banaan helpt tegen hoge bloeddruk..
- President opent meldpunt (grond)problemen te Lelydorp..
- Noodzaak profielschets DNA-kandidaten..
- BOG versterkt met denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezo…..
- Brownsweg en Nieuw-Koffiekamp krijgen dagelijks water ondan…..
- Gewapende roof bij supermarkt: dader voortvluchtig..
- Ori: ‘Beroepsonderwijs beter afstemmen op arbeidsmarkt’..
- BOG ontvangt materiaal voor bestrijding dengue..
- Zwager aangehouden voor ontucht met twaalfjarig nichtje..
- Business event benadrukt kansen voor Surinaamse ondernemers..
- Geslaagde afsluiting tien jaar PPG’s COLORFUL COMMUNTIES..
- Arbo Netwerk Suriname zet zich in voor veilige en gezonde w…..
- Gewapende diefstal nabij supermarkt aan Martin Luther Kingw…..
- Zwager aangehouden voor ontucht met 12 jarige nichtje..
- Man ter zake mishandeling en vernieling aangehouden..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘Wedstrijd tegen Geldar was moe…..
- “Gunstige economische ontwikkeling op basis van olie- en ga…..
- 60e AVD biedt kleurrijk en creatief spektakel..
- Vrouwen sinds 2005 onder vertegenwoordigd in DNA..
- Bestrijdingsmateriaal tegen dengue voor BOG..