De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) heeft op vrijdag 22 augustus deelgenomen aan een virtuele capaciteitsopbouwsessie in het kader van het Investment Facilitation for Development (IFD)-akkoord van de Wereldhandelsorganisatie (WTO). De bijeenkomst werd georganiseerd door de Suriname Investment and Trade Agency (SITA), in samenwerking met het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), en met ondersteuning van de Inter-American Development Bank (IDB), het International Trade Center (ITC) en de WTO.
Het IFD-akkoord is erop gericht het investeringsklimaat te versterken door meer transparantie te creëren, procedures te vereenvoudigen en te digitaliseren, en door het instellen van een centraal aanspreekpunt voor investeerders.
Tijdens de sessie werd stilgestaan bij de doelstellingen en reikwijdte van het akkoord en de mogelijke impact ervan op Suriname. Ook kwam de samenwerking met nationale en internationale partners zoals SITA, EZ, IDB, ITC en de WTO aan de orde. Een belangrijk onderdeel van de bijeenkomst was de toelichting op de nationale Self Needs Assessment, waarmee Suriname vaststelt, welke onderdelen van het nationale investeringsbeleid reeds voldoen aan het akkoord en waar verdere ontwikkeling of internationale ondersteuning vereist is. Daarbij werden deelnemers vertrouwd gemaakt met de indeling in categorieën A, B en C, en werden praktische oefeningen uitgevoerd, waaronder een gap-analyse gericht op transparantie, procedures en digitalisering. Verder werd een inventarisatie gemaakt van bestaande regelgeving, online portalen en proceduretijden.
De VSB ziet de sessie als een belangrijke stap in de voorbereiding op de formele notificatie bij de WTO. Volgens de organisatie draagt dit proces bij aan het versterken van de internationale investeringspositie van Suriname en aan het leggen van een stevige basis voor duurzame economische groei. De volgende sessie vindt plaats op 29 augustus aanstaande en zal ingaan op verdere verdieping en vervolgstappen binnen het traject.
The post VSB neemt deel aan WTO-sessie over investeringsfacilitatie ..
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..
- ‘De Javaanse Mannen’-podcast als stem van een gemeenschap d…..
- Books by Jonathan en Haukes maken 1000 kinderen blij met kl…..
- VAN ‘STEM SLIM’ NAAR RIANT OAS-SALARIS..
- Popki Patu: cultureel erfgoed inzetbaar als opvoedingstool..
- Thalia zoekt nieuwe energie: “Theater moet opnieuw zijn ple…..
- STAATSRAAD EN GOEDE VOORNEMENS..
- KPS VOORLICHTING RONDUIT EEN LACHERTJE..
- Xaviera Jessurun: “De maat is nu echt vol”..
- Orkaan Erin bereikt hoogste categorie, zware regenval verwa…..
- Jaar na revolutie in Bangladesh vervagen hoop en veranderin….
- Geboortedag Nola Hatterman niet onopgemerkt voorbijgegaan..
- 28 kg vermoedelijke marihuana door politie Burnside ondersc….