De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) hebben in een gezamenlijk schrijven aan DNA-voorzitter Marinus Bee hun zorgen geuit over de nog niet goedgekeurde begroting voor het jaar 2025. De organisaties benadrukken het belang van financiële stabiliteit en goed bestuur en roepen op tot transparantie over de stand van zaken.
In de brief wijzen de VSB en ASFA op de cruciale rol van een goedgekeurde begroting voor de economische stabiliteit van het land. Zonder een goedgekeurde begroting ontstaan er risico’s op het gebied van financiële controle, publieke dienstverlening en het vertrouwen van zowel lokale als internationale investeerders. De vertraging in de behandeling van de begroting roept dan ook vragen op over de planning en stabiliteit van de regering, vooral in een verkiezingsjaar.
VSb en ASFA stellen onder andere de volgende vragen aan de voorzitter van De Nationale Assemblée:
Waarom is de behandeling van de begroting voor 2025 nog niet aangevangen?
Welke factoren dragen bij aan de vertraging en waarom is de reguliere procedure niet gevolgd?
Hoe kijkt de regering, in een verkiezingsjaar, naar de impact van deze vertraging op de financiële stabiliteit van het land?
Volgens de VSB en ASFA is goed bestuur essentieel om een transparante en voorspelbare economie te waarborgen. De onzekerheid rond de begroting kan negatieve gevolgen hebben voor de investeringsbereidheid en de economische groei van Suriname. De organisaties roepen daarom op tot een snelle en verantwoorde besluitvorming omtrent de begroting voor 2025.
De brief besluit met een oproep aan de Nationale Assemblée om helderheid te verschaffen over de verdere behandeling van de begroting en de stappen die worden ondernomen om deze tijdig goedgekeurd te krijgen.
- Winkeliersechtpaar Washabo beboet wegens economisch delict..
- Overheid, ondernemers en onderwijs slaan handen ineen voor …..
- Ruim 300 bankrekeningen geopend in Kwamalasemutu..
- 14 van eerste 20 plekken VHP voor Paramaribo en Wanica..
- Newara tegen lijsstrekkersrol Wayne Telgt; spanningen binne…..
- Shata-voorzitter Von Foidl: ‘Suriname kan het Singapore van…..
- Minister Ramdin krijgt steun van vijf Zuid-Amerikaanse land…..
- Minister Ori: “Onderwijssector heeft grote investering nodi…..
- Ramdin: ‘Grenskwestie niet met CARICOM, maar met Guyana bes…..
- Breaking: AOV wordt verhoogd; studenten krijgen SRD 800..
- Alerte dochter waarschuwt moeder voor diefstal van portemon…..
- Ressort-coördinatoren OKB extra aangescherpt..
- Castelen: indien nodig zal oorlog worden gestart binnen OPT…..
- De regering heeft een IMF-inflatie tijdbom opgebouwd..
- De Amerikaanse president Donald Trump kondigde aan dat fede…..
- Volgens berichten werd in Sweida een Israëlische vlag gehes…..
- Al Jolani ontmoet Israëlische marionet Mahmoud Abbas..
- Negen huidige VHP-assembleeleden op verkiesbare plaatsen..
- Functie van OAS-secretaris-generaal stap dichterbij voor Ra…..
- Eerste officiële vaart van marineschip RSS Barracuda..
- Strengere handhaving op werk- en verblijfsvergunningen..