De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) hebben in een gezamenlijke brief aan president Chan Santokhi hun zorgen geuit over de toekomst van de Sociaal Economische Raad (SER). Beide organisaties benadrukken het belang van een functionerend en onafhankelijk adviesorgaan, maar waarschuwen voor overhaaste benoemingen die niet leiden tot een duurzame oplossing.
De SER is al bijna 2,5 jaar niet operationeel vanwege het uitblijven van benoemingen, wat resulteert in vertragingen in beleidsadvies en besluitvorming, met negatieve gevolgen voor de sociaaleconomische ontwikkeling van Suriname. Ondanks eerdere toezeggingen is de raad nog niet ingevuld, en recent is er een verzoek om dit op korte termijn te realiseren.
De VSB en ASFA wijzen op verschillende bezwaren. Ze vinden de timing van de voorgestelde benoemingen problematisch, vooral met de verkiezingen in zicht, en vrezen dat het reactiveren van de SER slechts een symbolische daad zal zijn. Er wordt gepleit voor uitstel van benoemingen en een dialoog over hervormingen om de raad als onafhankelijk orgaan te versterken.
De organisaties benadrukken dat de SER een structurele bijdrage moet leveren aan het sociaaleconomisch beleid van Suriname en niet mag worden gebruikt als politiek instrument. Ze roepen de president op om in overleg te treden met sociale partners voor een sterke en onafhankelijke SER die bijdraagt aan duurzame ontwikkeling.
- US$ 10 miljoen vrijgemaakt voor dijk Weg naar Zee..
- Stichting Bondru Entertainment Suriname goed opweg met prof…..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Er is geen geld om dijk te bouwen …..
- Inheemse gemeenschappen klagen Suriname aan om FPIC-schendi…..
- Veel bewolking en wat lichte regen..
- DA’91 houdt paneldiscussie in verband met Dag van de Vrou…..
- Politie zoekt eigenaren gestolen Yamaha-bromfiets en e-bike..
- Arabische staten gaan voor Egyptisch alternatief..
- Trump viert overwinning in toespraak tot het Congres, Democ…..
- Perry Oemrawsingh (77) Paramaribo 2-3-2025..
- Shemar Rier aangesteld als voorzitter Jeugraad Suriname..
- Winkeliersechtpaar Washabo beboet wegens economisch delict..
- Overheid, ondernemers en onderwijs slaan handen ineen voor …..
- Ruim 300 bankrekeningen geopend in Kwamalasemutu..
- 14 van eerste 20 plekken VHP voor Paramaribo en Wanica..
- Newara tegen lijsstrekkersrol Wayne Telgt; spanningen binne…..
- Shata-voorzitter Von Foidl: ‘Suriname kan het Singapore van…..
- Minister Ramdin krijgt steun van vijf Zuid-Amerikaanse land…..
- Minister Ori: “Onderwijssector heeft grote investering nodi…..
- Ramdin: ‘Grenskwestie niet met CARICOM, maar met Guyana bes…..
- Breaking: AOV wordt verhoogd; studenten krijgen SRD 800..