De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) is diep bezorgdheid over de recente gang van zaken rond aanbestedingen van infrastructurele werken. De organisatie roept op tot een fundamentele koerswijziging. De reactie van de VSB volgt op twee rechterlijke besluiten in een week tijd, waarbij de staat Suriname verboden is verdere stappen te zetten in een aanbestedingsproces.
“Dit is geen incident meer, maar een signaal dat het aanbestedingsbeleid structureel tekortschiet in transparantie, rechtszekerheid en bestuurlijke zorgvuldigheid”, zegt de VSB. Volgens haar benadrukt het bedrijfsleven al geruime tijd de noodzaak van een level playing field met gelijke kansen voor een ieder.
De organisatie meent dat de overheid als grootste opdrachtgever van infrastructurele werken het voortouw zal moeten nemen om deze level playing field op transparante wijze uit te dragen. De VSB is scherpt in haar oordeel: “Een overheid die herhaaldelijk wordt teruggefloten door de rechter, ondermijnt het vertrouwen van marktpartijen en investeerders zowel lokaal als internationaal.”
Het risico bestaat volgens de organisatie dat goed voorbereide bedrijven hun betrokkenheid verliezen, projecten vertraging oplopen of zelfs stilvallen, en publieke middelen inefficiënt worden ingezet. Dit is volgens de organisatie onaanvaardbaar in een tijd waarin elke investering telt en de noodzaak voor duurzame ontwikkeling urgenter is dan ooit.
De VSB benadrukt dat het tijd is dat de overheid haar verantwoordelijkheid neemt en prioriteit geeft aan goed bestuur bij het uitschrijven, beoordelen en gunnen van aanbestedingen. “Dat betekent: heldere spelregels, eerlijke en open procedures, en het afleggen van verantwoording wanneer zaken mislopen.
Zolang deze basisvoorwaarden niet op orde zijn, blijven rechtszaken, stagnatie en frustratie de boventoon voeren ten koste van zowel economische vooruitgang als publieke belangen.” De organisatie zegt als vertegenwoordiger van het georganiseerd bedrijfsleven beschikbaar te blijven voor dialoog en samenwerking.
Echter, volgens haar kan deze samenwerking alleen vruchtbaar zijn wanneer er sprake is van wederzijds respect, transparantie en daadwerkelijke bereidheid om het systeem te hervormen. VSB: “Suriname verdient een aanbestedingsbeleid dat toekomstbestendig is, vertrouwen herstelt, en ruimte biedt aan kwaliteit, innovatie en eerlijke concurrentie.”
- Urmie, Monique van der Vloot (58) Antwerpen 13-4-2025..
- Edward Ciriel Jeffry Belfort (59) Paramaribo 7-4-2025..
- Minister Ramadhin in de wolken met nieuw pand..
- Criminele bendes en witwassen van strafbare feiten..
- Brunswijk noemt personen die Wendy Jap A Joe wegwillen hypo…..
- Column: Respect voor volk of vrees voor vonnis..
- ABC-programma Suriname Kiest terug op kanaal 4.2..
- CHS-ondervoorzitter Jap-A-Joe: ‘Het is ongegronde kritiek t…..
- Ravi Bhattoe: “Simons verdient applaus als toekomstige pres…..
- GRA en Mohamed in conflict over Lamborghini in lopende rech…..
- Burgerinitiatief Suriname, VSB en VES analyseren partijprog…..
- Artsen overwegen acties door achterstallige betalingen..
- Fernandes Mendes: uitleg OKB over plaats Edward Belfort, he…..
- Distributie tweede fase Indiase voedselgift gestart..
- China dringt er bij de VS op aan om tarieven ‘volledi…..
- Intrekken projecten is damagecontrole, zegt Bronto Somohard…..
- Edgar Dikan: ‘Met eerste plek op stembiljet staan wij strat…..
- Politie De Nieuwe Grond pakt man op die onderdelen graafmac…..
- Defensie gestart met aanleg Groenhart Park in Saramacca..
- Boldewijn: ‘Onbegrijpelijk dat zulke documenten niet goed b…..
- Ex-DNA-lid Breeveld plaatst gewijzigde schadeloosstelling i…..