PARAMARIBO — In haar formele schrijven aan zowel president Jennifer Geerlings-Simons als vicepresident Gregory Rusland heeft de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) het belang van een duurzame en wederzijds versterkende relatie tussen de publieke en private sector benadrukt. “Dit met het ultieme doel om de sociaaleconomische groei en welvaart van Suriname te verzekeren”, aldus de vereniging in de VSB Nieuwslijn.
Echter, toegegeven wordt dat bij het bedrijfsleven de angst bestaat dat er zonder een goed tripartite overleg, het zo snel mogelijk installeren van een Sociaaleconomische Raad op basis van gelijkwaardig partnership en een goed uitgewerkt bestuur op ministerieel niveau, waarin de Sustainable Development Goals (SDGs) duidelijk herkenbaar zijn, de economische diversificatie, werkgelegenheid, innovatie en duurzame ontwikkeling moeizaam of onvoldoende tot stand zullen komen.ADVERTISEMENT
“Door onze krachten te bundelen, kunnen we niet alleen de huidige uitdagingen aanpakken, maar ook een solide basis leggen voor een welvarend Suriname dat klaar is voor de toekomst”
De organisatie is er daarom van overtuigd dat een hechte verstandhouding gebaseerd op vertrouwen, open dialoog en gedeelde doelen van essentieel belang is voor het aanpakken van de uitdagingen waar het land voor staat. “Om deze doelen te bereiken, wil de vereniging de SDGs van de Verenigde Naties nog steeds als leidraad en verbindende kracht om ons gezamenlijk te leiden naar een welvarende en veerkrachtige toekomst voor elke Surinamer.”
De vereniging kijkt ernaar uit om in constructieve dialoog met de regering te treden en gezamenlijk te bouwen aan een duurzame verstandhouding. De VSB zal zich blijven inzetten om, waar mogelijk, haar deel te dragen in de versterking van de Surinaamse economie en samenleving, met de SDG’s als leidraad voor een inclusieve en duurzame toekomst. “Door onze krachten te bundelen, kunnen we niet alleen de huidige uitdagingen aanpakken, maar ook een solide basis leggen voor een welvarend Suriname dat klaar is voor de toekomst”, wordt benadrukt. De VSB stelt ook in deze regeertermijn verantwoordelijk te zijn voor een actieve bijdrage aan de realisatie van een gedeelde visie met de publieke sector.
Afscheid Santokhi
Vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, waaronder de VSB, hebben maandag geparticipeerd in een afscheidsontmoeting met oud-president Chandrikapersad Santokhi. Hij sprak daarbij zijn waardering uit voor de constructieve samenwerking en de kritische, maar betrokken houding van het bedrijfsleven gedurende zijn regeertermijn.
Santokhi benadrukte dat de rol van de private sector essentieel is geweest in de wederopbouw en stabilisatie van het land en dat de bijdrage van het bedrijfsleven onverminderd nodig blijft voor de verdere ontwikkeling van Suriname. De VSB zegt terug te kijken op een periode van intensieve dialoog en gedeelde verantwoordelijkheid, waarin het bedrijfsleven zich telkens bereid heeft getoond om opbouwend bij te dragen aan nationale uitdagingen.
Vertegenwoordigers van het bedrijfsleven hadden maandag een afscheidsontmoeting met Chandrikapersad Santokhi. [: VSB]
- Onweersbuien en afnemende regen..
- Shri Shiv Párthiv Pújan 11e editie groots opgezet in Surina…..
- Politicoloog Breeveld gaat in op de nieuwe ministersploeg..
- Wegomleggingen en verkeersafsluitingen Anthony Nesty Sporth…..
- Internationale bemanning keert terug naar aarde na succesvo…..
- Duitse douane vindt 1500 vogelspinnen, verstopt in koekjesd…..
- Davinia Gwenneth Chin-Fo-Sieeuw (38) ‘s-Gravenhage 9…..
- Noodzakelijke reparaties Van ’t Hogerhuysstraat vielen niet…..
- Havo 1 en Havo 4 kampen met aanhoudende stroomuitval en wat…..
- Frankrijk dringt aan op ratificatie grensprotocol met Surin…..
- Column: Een brief van Chan aan Jenny..
- Ministerschap Ismanto Adna van de baan..
- BESCHOUWING — Beloften van vernieuwing, praktijken van beho…..
- Panka: “Met president-elect Simons komt corruptiebestrijdin…..
- UNICEF en Assuria lanceren Healthy Lifestyle Programma voor…..
- Fernald stapt uit NPS: ‘De maat is vol’..
- Overheid maakt macro-economische vorderingen, maar schuldpo…..
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – …..