De Verenigde Staten hebben de beloning voor informatie die leidt tot de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro verhoogd van 25 naar 50 miljoen Amerikaanse dollar. Washington beschuldigt hem ervan “een van de grootste narcohandelaars ter wereld” te zijn.
President Donald Trump, al jarenlang een felle criticus van Maduro, herhaalde de aantijgingen. Maduro begon in januari aan een nieuwe ambtstermijn na verkiezingen die internationaal werden veroordeeld wegens vermeende stemfraude.
Directe link met drugssmokkel
Volgens de Amerikaanse procureur-generaal Pam Bondi is Maduro rechtstreeks betrokken bij grootschalige drugssmokkel. Ze stelt dat de Amerikaanse Drug Enforcement Administration (DEA) in totaal 30 ton cocaïne in verband heeft gebracht met Maduro en zijn netwerk, waarvan bijna zeven ton direct aan hem zou zijn gelinkt. Bondi beschuldigt de Venezolaanse leider van samenwerking met onder meer de Venezolaanse bende Tren de Aragua en het Mexicaanse Sinaloa-kartel, beide door Washington bestempeld als terroristische of criminele organisaties.
Tijdens Trump’s eerste ambtstermijn werd Maduro al aangeklaagd voor onder meer narcoterrorisme, corruptie en drugshandel. Het Amerikaanse ministerie van Justitie beweerde destijds dat hij samenwerkte met de Colombiaanse rebellengroep Farc om “cocaïne als wapen te gebruiken” en de VS te overspoelen met drugs.
Felle reactie uit Caracas
De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken, Yvan Gil, noemde de verdubbeling van de beloning “zielig” en bestempelde het als “politieke propaganda”. Volgens hem is het een “wanhopige afleidingsmanoeuvre” van Bondi om negatieve berichtgeving over de Amerikaanse afhandeling van de Jeffrey Epstein-zaak te verhullen.
Maduro zelf heeft herhaaldelijk ontkend direct betrokken te zijn bij drugshandel.
Voortdurende spanningen
De spanningen tussen de VS en Venezuela houden al jaren aan. Maduro, leider van de Verenigde Socialistische Partij en opvolger van Hugo Chávez sinds 2013, wordt internationaal beschuldigd van het onderdrukken van oppositie en het gebruik van geweld tegen tegenstanders.
In juni werd Hugo Carvajal, voormalig hoofd van de Venezolaanse militaire inlichtingendienst en ooit vertrouweling van Maduro, in de VS veroordeeld voor meerdere drugsmisdrijven. Carvajal, bekend als El Pollo, vluchtte uit Venezuela na Maduro te hebben opgeroepen af te treden. Zijn latere schuldbekentenis leidde tot speculatie dat hij met Amerikaanse autoriteiten samenwerkt in ruil voor strafvermindering.
Eerder dit jaar legden zowel het Verenigd Koninkrijk als de Europese Unie nieuwe sancties op aan de regering-Maduro.
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo – Suriname 1-8-2025..
- Herdenking 135 jaar Javaanse Immigratie op het Onafhankelij…..
- DNA-lid Karta-Bink pleit voor rechtvaardige beloningsstruct…..
- Guillaume Helberg..
- Chef-staf Akiemboto: ‘Mijn focus is vanaf nu op de toekomst…..
- Geen bevel van minister Misiekaba voor verwijdering dakloze…..
- Ontheffing topfunctionarissen Financien vanwege nieuwe inzi…..
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..
- OAS wijst beschuldigingen van corruptie en machtmisbruik Ra…..
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..
- Nuravni Sallons onderscheiden bij TOYP Suriname 2025..
- Nieuwe Staatsraad-leden beëdigd..
- OAS noemt beschuldigingen tegen Ramdin ongegrond en misleid…..
- Sergio Gentle: “Pg Paragsingh gaf onbevoegd bevel tot mijn …..
- SSB lanceert digitale Import-Export Gids voor ondernemers..
- Guyana heeft laagste recidivecijfers ten opzichte van Surin…..
- Gerenoveerde kamers van Huize Ashiana nu bewoond door 76 ou…..
- Bronto Somohardjo nog niet opgeroepen voor verhoor in CLAD-…..