De spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela lopen snel op. Volgens internationale mediaberichten heeft de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva opdracht gegeven aan de Braziliaanse luchtmacht om de bewegingen van drie hypermoderne Amerikaanse vliegtuigen te volgen. Deze toestellen, uitgerust met telegeleide raketten en ondersteund door meer dan 4.000 mariniers, bevinden zich reeds nabij de Venezolaanse kust. Washington zou voorbereidingen treffen voor een militaire interventie om president Nicolás Maduro en zijn regering uit te schakelen.
De VS beschuldigt Caracas al langer van nauwe banden met criminele netwerken, waaronder de Aragua-trein en het zogenoemde Zonne-kartel. Voor de arrestatie van Maduro looft de Amerikaanse justitie zelfs een beloning van 50 miljoen dollar uit.
Lula waarschuwt dat een dergelijke interventie in Zuid-Amerika historisch en uiterst gevaarlijk zou zijn, met verstrekkende gevolgen voor de stabiliteit in de regio.
- Wie is technisch directeur EBS? Onduidelijkheid over opvolg…..
- Ontvlucht trio cellenhuis Santodorp zat vast wegens diefsta…..
- Eén van de vier ontvluchtte arrestanten weer aangehouden..
- TRANSITIE SLORDIGHEDEN EN ONTHULLINGEN..
- Opsporing militair Beeldsnijder..
- Ozzy Osbourne overleden aan hartstilstand..
- China bouwt onderzeese datacenters voor AI-revolutie.
- Louise Elisabeth Allen (86) Amsterdam 2-8-2025..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over verkeersongev…..
- Hoofdinspecteur en onderinspecteur politie opgesloten op ve…..
- Adhin: “Nog geen duidelijkheid over beëdiging Santokhi als …..
- Rudi Carl Kross..
- Gerda Helen Sandaal weduwe van Rudolph E. Biervliet..
- Alvin Nathaniël Praag..
- President Geerlings-Simons: ‘We beginnen aan een noodzakeli…..
- Ramautarsing: kracht economie bepaalt de koers..
- Groot aantal ambassadeurs reeds teruggeroepen..
- Nederlandse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Bronto Somohardjo vooralsnog niet opgeroepen door de politi…..
- Twee politieambtenaren in verzekering gesteld en één buiten….
- Jong talent bouwt slimme oplossingen op finale HackOmation …..