De Verenigde Staten hebben een tweede vliegtuig van de Venezolaanse president Nicolás Maduro geconfisqueerd. Het gaat om een Dassault Falcon 200, een privéjet die werd gebruikt door Maduro en zijn topfunctionarissen, waaronder de vicepresident en de minister van Defensie. Het toestel werd in beslag genomen in de Dominicaanse Republiek.
OlieVolgens het Amerikaanse ministerie van Justitie werd het vliegtuig gekocht door het Venezolaans staatsbedrijf voor olie en aardgas dat met sancties te maken had. Het bedrijf had het toestel in 2017 in de VS gekocht en naar Venezuela gestuurd.
Het toestel werd voor de ogen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Rubio inbeslaggenomen. Hij bezocht de Dominicaanse Republiek als afsluiting van een bezoek aan vijf Latijns-Amerikaanse landen.
TussenbedrijfOnder de vorige president Biden werd vorig jaar september ook al een Venezolaans toestel in beslag genomen in de Dominicaanse Republiek. Volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie werd dat regeringstoestel eind 2022 illegaal vanuit de VS aan Venezuela verkocht via een tussenbedrijf.
De VS heeft meerdere sancties tegen het land, bijvoorbeeld voor de export van olie, de belangrijkste inkomstenbron van het land. Die sancties werden twee jaar geleden opgeschort, maar werden weer ingesteld na de verkiezingen van vorig jaar.
De verkiezingen werden volgens de Venezolaanse kiesraad, die aan Maduro gelieerd is, gewonnen door Maduro, maar daarover bestaan grote twijfels. Onder meer de VS, het Europees Parlement en een aantal Latijns-Amerikaanse landen erkennen oppositiekandidaat González als winnaar.
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..