De Verenigde Staten hebben Jennifer Geerlings-Simons officieel gefeliciteerd met haar recente verkiezing tot president van Suriname. Marco Rubio, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, sprak zijn waardering uit voor de sterke en groeiende samenwerking tussen beide landen. Volgens hem is deze relatie stevig verankerd in gedeelde democratische waarden en een gezamenlijke toewijding aan stabiliteit en welvaart in de regio.
In zijn verklaring benadrukte Rubio het belang van Surinames inzet voor transparante bedrijfsvoering, het versterken van de rechtsstaat en het consolideren van democratische instituties. Deze stappen zijn volgens hem, cruciaal voor het bevorderen van duurzame economische ontwikkeling en het aantrekken van langetermijninvesteringen.
Daarnaast spoorden de Verenigde Staten aan tot een voortgezette betrokkenheid van de Amerikaanse private sector in Suriname. Men ondersteunt de ambities van Suriname om zijn economie te diversifiëren en zo robuuster en weerbaarder te maken in een veranderende mondiale context.
Rubio gaf in zijn verklaring ook aan, dat de Verenigde Staten het belangrijk vinden dat Suriname waakzaam blijft ten aanzien van buitenlandse invloeden die mogelijk de soevereiniteit en ontwikkeling van het land kunnen ondermijnen, met een nadrukkelijke verwijzing naar de invloed van de Chinese Communistische Partij (CCP).
The post VS feliciteren nieuwe president Simons en benadrukken beperken invloed van China ..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..
- Toerismebranding..
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..
- Grootse viering 180 jaar vestiging Nederlandse boeren in Su…..
- Leerlinge (13) steekt medescholiere..
- ECD vernietigd en verwijderd vervallen producten in superma…..
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun …..
- Surinaamse producer werkt mee aan debuutalbum Jamaicaanse z…..
- Costa Ricaanse media: ‘Suriname zet ons voor schut’ na thri…..
- ECD haalt vervallen producten uit de schappen bij supermark…..
- Reactie Kabinet van de President op berichten over vermeend…..
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapen…..
- Jongeren en vrouwen moeten landbouwsector in Suriname overn…..
- Digitaal dashboard verkiezingen was nuttig en betrouwbaar..
- Politicoloog Zeggen: “Coalitie rust niet op ideologische ov…..
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot..