De Verenigde Staten hebben Jennifer Geerlings-Simons officieel gefeliciteerd met haar recente verkiezing tot president van Suriname. Marco Rubio, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, sprak zijn waardering uit voor de sterke en groeiende samenwerking tussen beide landen. Volgens hem is deze relatie stevig verankerd in gedeelde democratische waarden en een gezamenlijke toewijding aan stabiliteit en welvaart in de regio.
In zijn verklaring benadrukte Rubio het belang van Surinames inzet voor transparante bedrijfsvoering, het versterken van de rechtsstaat en het consolideren van democratische instituties. Deze stappen zijn volgens hem, cruciaal voor het bevorderen van duurzame economische ontwikkeling en het aantrekken van langetermijninvesteringen.
Daarnaast spoorden de Verenigde Staten aan tot een voortgezette betrokkenheid van de Amerikaanse private sector in Suriname. Men ondersteunt de ambities van Suriname om zijn economie te diversifiëren en zo robuuster en weerbaarder te maken in een veranderende mondiale context.
Rubio gaf in zijn verklaring ook aan, dat de Verenigde Staten het belangrijk vinden dat Suriname waakzaam blijft ten aanzien van buitenlandse invloeden die mogelijk de soevereiniteit en ontwikkeling van het land kunnen ondermijnen, met een nadrukkelijke verwijzing naar de invloed van de Chinese Communistische Partij (CCP).
The post VS feliciteren nieuwe president Simons en benadrukken beperken invloed van China ..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..
- Juwelendief slikt diamanten van $770.000 in om arrestatie t…..
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota schenkt Rode Kruis US$ 27.00…..
- Zwarte Toyota Vitz beschoten in Paramaribo: politie onderzo…..
- Korpschef moest sommige afdelingen 100% ontmantelen om inte…..
- Amerikaanse defensie zoekt partners voor versterking Guam..
- WAPENS IN KINDERHANDEN, EEN GENERATIE IN ERNSTIG VERVAL..
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen..
- Hypocriet..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..