De Verenigde Staten hebben Jennifer Geerlings-Simons officieel gefeliciteerd met haar recente verkiezing tot president van Suriname. Marco Rubio, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, sprak zijn waardering uit voor de sterke en groeiende samenwerking tussen beide landen. Volgens hem is deze relatie stevig verankerd in gedeelde democratische waarden en een gezamenlijke toewijding aan stabiliteit en welvaart in de regio.
In zijn verklaring benadrukte Rubio het belang van Surinames inzet voor transparante bedrijfsvoering, het versterken van de rechtsstaat en het consolideren van democratische instituties. Deze stappen zijn volgens hem, cruciaal voor het bevorderen van duurzame economische ontwikkeling en het aantrekken van langetermijninvesteringen.
Daarnaast spoorden de Verenigde Staten aan tot een voortgezette betrokkenheid van de Amerikaanse private sector in Suriname. Men ondersteunt de ambities van Suriname om zijn economie te diversifiëren en zo robuuster en weerbaarder te maken in een veranderende mondiale context.
Rubio gaf in zijn verklaring ook aan, dat de Verenigde Staten het belangrijk vinden dat Suriname waakzaam blijft ten aanzien van buitenlandse invloeden die mogelijk de soevereiniteit en ontwikkeling van het land kunnen ondermijnen, met een nadrukkelijke verwijzing naar de invloed van de Chinese Communistische Partij (CCP).
The post VS feliciteren nieuwe president Simons en benadrukken beperken invloed van China ..
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken..
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..
- ‘Jenny cracked it!’: Geerlings-Simons schrijft geschiedenis…..
- Sampie beschikbaar voor ministerspost in regering-Simons..
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk..
- Robinhood sleept heel laat gelijkspel uit het vuur tegen PV…..
- Nederlandse premier Schoof feliciteert president-elect Simo…..
- Column: Borrelpraat no. 879..
- De Arend-captain Noughiënt: ‘We gaan voor de clean sweep…..
- Robinhood-PVV en Transvaal-Inter Moengotapoe in halve final…..
- BUITENLANDS BELEID NIEUWE REGERING..
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Simons: “Ik kom in deze functie om te dienen”..
- Verkiezing Simons tot president is wereldnieuws..
- Roland Tjin Wong Joe..
- President Santokhi blikt terug op periode van heftige storm…..
- Adhin ziet in aantreden Simons en Rusland kans voor nationa…..
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de J…..
- Rusland: “Ik aanvaard deze functie niet als beloning, maar …..
- RARE DINGEN IN DE POLITIEK?..
- AMBITIEUS, VISIONAIR ZELFS..