De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft naar eigen zeggen een “belangrijk en vruchtbaar” telefoongesprek gevoerd met president Donald Trump. De leiders spraken over mogelijkheden voor luchtverdediging en kwamen overeen “samen te werken aan een betere verdediging van het luchtruim”, schrijft Zelensky op X.
Ook spraken ze “in detail” over de capaciteiten van de defensie-industrie en gezamenlijke wapenproductie. “We staan open voor projecten met de Verenigde Staten en denken dat dit van cruciaal belang is voor de veiligheid, vooral op het gebied van drones en aanverwante technologieën”, aldus Zelensky.
WapenleveringenVan Amerikaanse zijde is het gesprek niet bevestigd. Wel heeft Trump volgens nieuwssite Axios gezegd dat hij Oekraïne wil helpen met de luchtverdediging. Of er concrete afspraken zijn gemaakt is niet duidelijk.
Oekraïne heeft dringend behoefte aan versterking van de luchtafweer tegen de Russische drone- en raketaanvallen die de afgelopen dagen zijn toegenomen. Dinsdag hield het Pentagon een deel van eerder overeengekomen wapenleveringen aan Oekraïne tegen omdat er zorgen zouden zijn dat de eigen voorraad van de Amerikanen te veel is gekrompen.
Een bron zei tegen Axios dat Trump in het telefoongesprek heeft beloofd om uit te zoeken of er inderdaad wapens worden tegengehouden en om welke wapens dat gaat.
Teleurstellend gesprekGisteren heeft Trump gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Hij noemde dat na afloop een “teleurstellend” gesprek. Een paar uur later voerde Rusland de grootste luchtaanval sinds het begin van de oorlog uit op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..
- Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etne…..