De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft naar eigen zeggen een “belangrijk en vruchtbaar” telefoongesprek gevoerd met president Donald Trump. De leiders spraken over mogelijkheden voor luchtverdediging en kwamen overeen “samen te werken aan een betere verdediging van het luchtruim”, schrijft Zelensky op X.
Ook spraken ze “in detail” over de capaciteiten van de defensie-industrie en gezamenlijke wapenproductie. “We staan open voor projecten met de Verenigde Staten en denken dat dit van cruciaal belang is voor de veiligheid, vooral op het gebied van drones en aanverwante technologieën”, aldus Zelensky.
WapenleveringenVan Amerikaanse zijde is het gesprek niet bevestigd. Wel heeft Trump volgens nieuwssite Axios gezegd dat hij Oekraïne wil helpen met de luchtverdediging. Of er concrete afspraken zijn gemaakt is niet duidelijk.
Oekraïne heeft dringend behoefte aan versterking van de luchtafweer tegen de Russische drone- en raketaanvallen die de afgelopen dagen zijn toegenomen. Dinsdag hield het Pentagon een deel van eerder overeengekomen wapenleveringen aan Oekraïne tegen omdat er zorgen zouden zijn dat de eigen voorraad van de Amerikanen te veel is gekrompen.
Een bron zei tegen Axios dat Trump in het telefoongesprek heeft beloofd om uit te zoeken of er inderdaad wapens worden tegengehouden en om welke wapens dat gaat.
Teleurstellend gesprekGisteren heeft Trump gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Hij noemde dat na afloop een “teleurstellend” gesprek. Een paar uur later voerde Rusland de grootste luchtaanval sinds het begin van de oorlog uit op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert digitaal portaal voor v…..
- Suriname introduceert digitale PSA-kaart voor personen van …..
- Onderzoek naar Drents slavernijverleden afgerond..
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwer…..
- Suriname lanceert eerste digitale PSA-kaart: eenvoudiger, v…..
- Lichaam van man aangespoeld langs Surinamerivier ter hoogte…..
- Hittegolf in Nederland: nieuw temperatuurrecord op 1 juli..
- President Santokhi op Keti Koti: “Laat de geest van onze vo…..
- Adhin: ‘ Het volk verwacht geen loze beloftes, maar helderh…..
- AAN MACHT VAST BLIJVEN KLAMPEN..
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffi…..
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rec…..