PARAMARIBO — Zesentwintig vrouwen uit de omgeving Rahemalweg hebben hun certificaat behaald voor de vaktraining Textiele Werkvormen. De cursus werd verzorgd door de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) in het kader van het landelijke project Wroko Foe Mek Moni.
De feestelijke certificaatuitreiking vond donderdag plaats op het complex van IMEAO 3 aan de Noordpoolweg. Naast hun diploma ontvingen de geslaagden ook een naaimachine, waarmee zij zelfstandig aan de slag kunnen gaan om inkomsten te genereren.
“De bewindsman hield de vrouwen voor dat zij ook trots mogen zijn op zichzelf, omdat sommigen dankzij hun inzet en motivatie voor het eerst in hun leven een certificaat van een opleidingsinstituut krijgen”
De training begon in november 2024 en had als doel vrouwen te voorzien van praktische vaardigheden om hun economische positie te versterken. Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken, die bij de uitreiking aanwezig was, prees de inzet van de vrouwen. “U mag trots zijn op uzelf. U hebt deze kans benut en de eindstreep gehaald”.
De minister benadrukte verder dat succesvolle projecten niet alleen afhangen van beleidsmakers, maar van de bereidheid van burgers om kansen met beide handen aan te grijpen. Mac Andrew erkende evenwel dat regeringen moeten investeren in de ontwikkeling van Surinamers, ongeacht hun situatie, en dat de benodigde financiële middelen beschikbaar moeten zijn zodat er geen onnodige stagnatie optreedt.
De bewindsman hield de vrouwen voor dat zij ook trots mogen zijn op zichzelf, omdat sommigen dankzij hun inzet en motivatie voor het eerst in hun leven een certificaat van een opleidingsinstituut krijgen. Hij moedigde de gewezen cursisten aan om niet alleen de opgedane kennis en vaardigheden goed te benutten, maar ook als waarachtige SAO-ambassadeurs te fungeren in hun omgeving en familie door anderen ook aan te moedigen om een training bij de SAO te gaan volgen.
Verder kwamen ook aan het woord Naomi Esajas-Friperson, voorzitter van de Raad van Bestuur van SAO, Joyce Lapar, directeur SAO en Peter Atipa, voorzitter van de Werkgroep Rahemalweg. Esajas-Friperson wees de vrouwen erop dat zij nu de arbeidsmarkt kunnen betreden en moedigde hen aan om ook micro-ondernemerschap een kans te geven. Lapar gaf aan trots te zijn dat 26 van de 27 cursisten die van start gingen met de training de eindstreep hebben gehaald. Zij benadrukte dat het instituut zich met dit resultaat wederom heeft bewezen.
Ook Atipa sprak zijn erkentelijkheid uit aan de minister, die – nadat hij was benaderd met het verzoek – de SAO vroeg om ‘Wroko Foe Mek Moni’ ook te brengen naar de omgeving Rahemalweg, en aan de directeur van de SAO die heel snel de cursus voor de buurt organiseerde. Allen motiveerden de dames om de opgedane kennis en vaardigheden verder te ontwikkelen.
- Twee Surinaamse jongeren gekozen voor CARICOM Young Profess…..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana..
- Weg naar Redi Doti en Casipora gebarricadeerd..
- Een reactie op NPS-ondervoorzitter Jerrel Pawiroredjo..
- Tussen hoop en hindernissen in de opkomende olie- en gassec…..
- Lee Jae-myung wint Zuid-Koreaanse presidentsverkiezingen na…..
- “Versnippering binnen oppositie biedt VHP alsnog kansen…..
- Frankrijk bouwt streng beveiligde gevangenis in Saint-Laure…..
- Troefcallkampioen TCV Kampoe naar Nederland voor sportieve …..
- Het oude politiek syndroom: Olie en Gas..
- Suriname gastland voor 16e Caribbean Port State Control Sem…..
- Pop Jawa-legende Oesje Soekatma was meer dan een muzikant..
- Plantagebesturen Para nemen zelf vuilophaal over na wekenla…..
- Jules Fernandes: ‘De Ouderkamer is een plek van hoop, steun…..
- GEDOGEN IS NIET GRATIS..
- Uitslag ressortraden vandaag bekend in vier districten..
- Verklaring BEP Marowijne over het bootongeluk Marowijnerivi…..
- Nog meer onweersbuien voorspeld..
- 27 Palestijnen die op noodhulp wachtten gedood, getuigen wi…..
- MAGDA DENISE (Maggie) NESLO-DORS (85) Amsterdam 31-5-2025..
- Val kabinet-Schoof zet Nederland op weg naar nieuwe verkiez…..