Vrouwen van Pikin Saron worden deze week getraind in de basisvaardigheden van ondernemerschap. Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) organiseert namelijk in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd), wederom de driedaagse training “Basisvaardigheden Ondernemerschap”.
ADVERTENTIE
De driedaagse training die wordt verzorgd in het vrouwencentrum te Pikin Saron is op 19 mei gestart en wordt vandaag afgesloten. Het maakt deel uit van het project “The Sustainable Agriculture in the Caribbean” (SAC), dat gericht is op het bevorderen van klimaatbestendige landbouw en het versterken van de economische positie van vrouwen en jongeren (15–35 jaar) in het Caribisch gebied.
Kapitein Clarisa Moera Awelie van Pikin Saron heeft haar dank uitgesproken voor deze mogelijkheid. Zij benadrukte het belang van dit moment voor de verdere ontwikkeling van Pikin Saron en gaf aan dat er veel potentie is, maar dat een gebrek aan kennis vaak een belemmering vormt om daadwerkelijk te starten.
Directeur Ondernemerschap, Karishma Mathoera, heeft aangegeven dat het project gericht is op het versterken van gemeenschappen met beperkte opleidingsmogelijkheden, met name in landbouwgebieden. Tijdens de driedaagse training krijgen participanten praktische kennis aangereikt over kostprijsberekening, het opstellen van het Business Model Canvas en eenvoudige financiële administratie.
De DO-directeur onderstreepte het belang van inzicht in eigen kosten voor duurzame bedrijfsvoering en winstgevendheid. Een goed onderbouwd businessplan is volgens haar essentieel voor toegang tot financiering en overheidssteun. Volgens Mathoera zal deze training in het bijzonder vrouwen in Pikin Saron ondersteunen in hun ontwikkeling tot professionele ondernemer.
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..