Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Yelyco 2 heeft zich zaterdagavond als eerse geplaatst voor de finale in de vrouwen eerste klasse van de Surinaamse Volleybalbond. In de Ismay van Wilgen Sporthal schakelde de ploeg van Verdy Getrouw titelverdediger Bazooka middels een clean sweep uit door de tweede halvefinaleontmoeting in straight sets (25-21, 25-23) te winnen.ADVERTISEMENT
Getrouw vond de uitspraak “korte metten maken” van zijn captain Kimberly Sedoc-Budel na game 1 gedurfd. “Bazooka is op dat moment nog steeds de kampioen met een dosis aan ervaren speelsters binnen de gelederen”, benadrukte de Yelyco-coach in gesprek met de Ware Tijd. “Je moet nooit olie op het vuur gooien, want dat geeft prikkels. Ik ben wel blij dat we het hebben gehaald. Het wachten is nu op de andere serie tussen Yelyco 4 en Lyzecks (1-0). Het kan dus een all-purple finale worden als ook Yelyco 4 zondag erdoor heen komt”, vervolgde Getrouw.
“Je moet nooit olie op het vuur gooien, want dat geeft prikkels”Yelyco 2-coach Verdy Getrouw
Volgens hem wordt het wel tijd om na te denken wat hij het volgend seizoen zal doen. “Blijven we met zoveel teams spelen in de eerste klasse of stomen we door naar de hoogste categorie?” vroeg hij retorisch. “De hoofdklasse heeft veel te weinig ploegen, waardoor er weinig games worden gespeeld. Als je het mij vraagt, mogen we best tien teams hebben in de hogere klasse.”
Spelverloop
Bazooka verkocht de huid deze keer in beide sets duur. In de openingsperiode brak Farah Mahabier bij 18-18 het ijs voor Yelyco 2, terwijl teamgenote Charell Halfhide na twee succesvolle acties op rij voor de 1-0 setstand zorgde.
De latere winnaar leek met een comfortabele 13-5 voorsprong goed op weg ook deze periode in haar voordeel te beslechten. Echter, Bazooka gaf niet op en vocht zich terug in de strijd, onder anderen via Kim Karsters, Macy Slijngard, Adriana Torres Ortiz en Jane Naarden: 21-22.
Halfhide maakte weer eens twee punten op rij (24-21), maar had daarna geen succes: 24-22. Naarden bracht Bazooka tot 23-24, maar werd in de daaropvolgende aanval gepareerd door Janine Tevreden, waardoor een verrassing zodoende uitbleef.
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..
- Mathoera: “Suriname is klaar voor een vrouw met lef in het …..
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..
- Minister Ramadhin: “Investeringen in eerstelijnszorg gaan o…..
- Column: Borrelpraat no. 871..
- Justin Michel Yzer..
- Justin Michel Yzer..