De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon Hee, de vrouw van de afgezette president Yoon Suk Yeol, is gearresteerd nadat de rechtbank van Seoul een arrestatiebevel tegen haar had uitgevaardigd. Ze wordt beschuldigd van onder meer corruptie. Ze ontkent alle aantijgingen.
Ze zit nu in de gevangenis, net als Yoon, die in december de militaire noodtoestand uitriep om de oppositie monddood te maken, maar al snel bakzeil moest halen en daarna werd gearresteerd.
De aantijgingen zijn veelvuldig. Zo wordt ze beschuldigd van aandelenfraude, omkoping en het illegaal beïnvloeden van ondernemers, religieuze personen en politieke machthebbers.
Sieraden en handtassen
Ook wordt ze ervan beschuldigd een illegale Van Cleef-ketting te hebben gedragen tijdens de NAVO-top van 2022. Het sieraad is naar verluidt meer dan 60 miljoen won (37.000 euro) waard, en stond niet vermeld in de financiële gegevens van het stel, iets wat wettelijk verplicht is. Kim zegt daarover dat de ketting nep is, en dat zij hem 20 jaar geleden in Hongkong heeft gekocht.
De voormalige first lady wordt ook beschuldigd van het aannemen van twee Chanel-tassen en een diamanten ketting van religieuze groepen, in ruil voor zakelijke invloed. De tassen zouden een waarde hebben van 20 miljoen won (12.000 euro).
Kim Keon Hee loopt het risico dat ze jarenlang de gevangenis in moet. Haar man staat terecht wegens het leiden van een opstand. Daardoor maakt hij kans op een levenslange gevangenisstraf of zelfs de doodstraf.
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..