De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon Hee, de vrouw van de afgezette president Yoon Suk Yeol, is gearresteerd nadat de rechtbank van Seoul een arrestatiebevel tegen haar had uitgevaardigd. Ze wordt beschuldigd van onder meer corruptie. Ze ontkent alle aantijgingen.
Ze zit nu in de gevangenis, net als Yoon, die in december de militaire noodtoestand uitriep om de oppositie monddood te maken, maar al snel bakzeil moest halen en daarna werd gearresteerd.
De aantijgingen zijn veelvuldig. Zo wordt ze beschuldigd van aandelenfraude, omkoping en het illegaal beïnvloeden van ondernemers, religieuze personen en politieke machthebbers.
Sieraden en handtassen
Ook wordt ze ervan beschuldigd een illegale Van Cleef-ketting te hebben gedragen tijdens de NAVO-top van 2022. Het sieraad is naar verluidt meer dan 60 miljoen won (37.000 euro) waard, en stond niet vermeld in de financiële gegevens van het stel, iets wat wettelijk verplicht is. Kim zegt daarover dat de ketting nep is, en dat zij hem 20 jaar geleden in Hongkong heeft gekocht.
De voormalige first lady wordt ook beschuldigd van het aannemen van twee Chanel-tassen en een diamanten ketting van religieuze groepen, in ruil voor zakelijke invloed. De tassen zouden een waarde hebben van 20 miljoen won (12.000 euro).
Kim Keon Hee loopt het risico dat ze jarenlang de gevangenis in moet. Haar man staat terecht wegens het leiden van een opstand. Daardoor maakt hij kans op een levenslange gevangenisstraf of zelfs de doodstraf.
- Minister Soeropawiro bestrijdt voortrekkerij en corruptie b…..
- NDP: verschillende gemeenschappen, één toekomst..
- Minister TCT in overleg over bushalte PL..
- Van 100 kilo naar 1: goud na helikopter-noodlanding blijkt …..
- Vaste commissie van DNA voert overleg met minister Misiekab…..
- Hof van Justitie gedenkt (ex-)parlementariërs voor bijdrage…..
- Minister Currie: peer-to-peer discussies essentieel in stri…..
- Misiekaba: ‘Ook in Wageningen moet er goede zorg zijn’..
- Minister Currie: ‘Peer-to-peer discussies sleutel tegen pes…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting patiënte in ziekenh…..
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..