De Britse Suzanne Evans (40) stond jaren op het randje van de dood door haar extreme overgewicht. Met ruim 195 kilo zat zij al zes jaar in een rolstoel en kon nauwelijks enkele stappen zetten. Artsen waarschuwden haar dat haar nieren en lever begonnen uit te vallen en dat haar hart het bijna begaf. Ze kreeg nog vier weken te leven.
Suzanne, moeder van twee, was doodsbang. Ze maakte zelfs afscheidsvideo’s voor haar zoons van toen 10 en 13 jaar. Haar eetverslaving begon na de plotselinge dood van haar vader in 2008. Ze zocht troost in suiker en at dag en nacht snoep, chips en chocolade. In 2018 verslechterde haar gezondheid dramatisch: ze belandde bijna wekelijks in het ziekenhuis met hevige pijn.
De harde boodschap van de artsen werd haar keerpunt. Ze sloot zich aan bij Slimming World, begon met kleine aanpassingen in haar voeding en zette voorzichtig haar eerste stappen te voet. De kilo’s verdwenen snel: na een maand was ze al 16 kilo kwijt. Ondanks zware afkickverschijnselen hield ze vol.
Vandaag weegt Suzanne ongeveer 68 kilo, loopt weer zelfstandig en zegt ze: “Ik heb mijn leven terug. Alleen wilskracht en doorzettingsvermogen hebben dit mogelijk gemaakt.”
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van kwetsbare patië…..
- Rechtenstudenten strijden tegen pesten op basisschool Sharr…..
- Claudetta Toney Universiteit opent deuren voor Surinaams te…..
- Crisisteam LVV noodzakelijk..
- Suriname krijgt USD 16 miljoen schuldkwijtschelding van Chi…..
- IDB-lening van US$ 25 miljoen voor upgraden luchtvaartsecto…..
- Minister Misikaba grijpt in bij directie besluit Wanica Zie…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van hulpeloze patië…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting kwetsbare ziekenhui…..
- Rusland: financiële situatie niet gunstig..
- Bouva: ‘Ik geloof niet in een ministerie van Diaspora’..
- Misstanden bij politie: minister kondigt harde aanpak en on…..
- Sewcharan benoemt tot lid Staatsraad..
- Transformatie Queens Hotel: ‘We spelen in op de veranderde …..
- Ramdin weerspreekt valse berichtgeving met klem..
- UNDP en Suriname versterken samenwerking voor duurzame ontw…..
- Culinaire cruciaal binnen toerisme..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..
- OAS weerspreekt aantijgingen, Ramdin verdedigt beleid en pe…..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..