De verdachte Adjako is door de kantonrechter vrijgesproken van diefstal met geweld van een kettingzaag. Wel achtte de rechter bewezen dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan schuldheling, namelijk het vermoeden dat hij een kettingzaag heeft gekocht die door misdrijf is verkregen. Ook werd bewezen geacht dat Adjako een hoeveelheid marihuana, namelijk 166 gram, in zijn bezit had.
Adjako verklaarde dat hij heel hard in het bos werkt en daarom een gebruikershoeveelheid marihuana bij zich had. “Busiwroko hebi rechter,” zei hij op de vraag waarom hij het “verderfelijke spul” in zijn bezit had. Hij gebruikt marihuana sinds zijn 15e jaar en wist niet dat het strafbaar was.
De kettingzaag zou hij van iemand hebben gekocht voor SRD 20.000. Het is niet waar dat hij de zaag van een dorpsbewoner heeft weggenomen. Iedereen kon het hebben meegenomen, want de werkplaats van de aangever ligt langs de pad die door iedereen wordt gebruikt.
Uit onderzoek is gebleken dat dorpsbewoners in het gebied van Godo Olo hebben gemeld dat er een toename van diefstallen was wanneer de verdachte in het gebied was. De kantonrechter herinnerde de verdachte eraan dat er getuigen waren die hadden verklaard dat ze zagen hoe de verdachte de Stihlzaag inladen was, maar dit ontkende Adjako.
Hij bleef bij zijn verklaring dat hij de kettingzaag ergens op straat had gekocht voor SRD 2000. Hij kende de werkelijke waarde van de zaag niet en wist niet dat deze van diefstal afkomstig was. Toen de aangever van dorpsbewoners begreep wie met een Stihlzaag weg was gegaan, werd de politie ingeschakeld. Adjako werd ter hoogte van de controlepost in het district Brokopondo aangehouden met de zaag en marihuana in zijn bezit.
De officier van justitie achtte het bewezen dat Adjako zich schuldig had gemaakt aan diefstal met braak en overtreding van de Wet Verdovende Middelen, en eiste een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met aftrek, een proeftijd van 2 jaar, een geldboete van SRD 2500, te vervangen door 1 maand hechtenis, onttrekking aan het verkeer van de inbeslaggenomen marihuana en vloeipapier, en verbeurdverklaring van SRD 47.
Daarnaast moest de kettingzaag worden teruggegeven aan de benadeelde. De kantonrechter achtte schuldheling bewezen, maar geen diefstal met braak. Ook werd overtreding van de Wet verdovende middelen bewezen, namelijk het bezit van drugs.
De rechter legde Adjako een gevangenisstraf van 10 maanden op, waarvan 3,5 maand voorwaardelijk. Het overige strafvoorstel van de officier werd conform opgelegd.
- PRO-voorzitter Sewcharan wil niet alleen foto van lijsttrek…..
- Defecte waterinstallatie laat Stoelmanseiland zonder drinkw…..
- Automobilist zonder rijbewijs veroorzaakt aanrijding..
- Dwarkasing: Staatsschuld in juli 2020 was US$ 3,9 miljard..
- Ambtenaar ontkent betrokkenheid bij diefstal gascilinders e…..
- Column: Borrelpraat no. 859..
- Zwarte vrouw centraal op Vrouwendag in Den Haag..
- 24-jarige jongeman na woordenwisseling in been geschoten; t…..
- ZE KAN FITTEN: 500-pond rapper Dank Demoss bewijst dat ze i…..
- Diplomaten kunnen visumvrij reizen tussen Suriname en Benel…..
- Look who’s talking; kakelaar Gajadien, heb je je vermogen a…..
- BEWUST GEBREK AAN CIJFERS..
- VERKIEZINGSPRAAT OF WERKELIJKE VERANDERING?..
- Komt het nog goed met Suriname?..
- Natasja Annelies Sabajo..
- Voorbeeldig..
- Voetbal Wedstrijden van 16 Februari 2025..
- Trump Over Poetin: “Hij Wil Er Een Einde Aan Maken”..
- Ribbe voor de rechter na steekpartij op ex-vriend vriendin..
- VHP-Nederland pleit voor zorgvuldige aanpak oliesector..
- Transvaal verlengt perfecte start..