Tekst en beeld Sharon Singh
PARAMARIBO — “Het is een eer om het Holi-festival met jullie te mogen vieren. Phagwa belichaamd de geest van vreugde, vernieuwing en eenheid”, merkt president Chandrikapersad Santhoki op vrijdag bij de viering van Phagwa van de Indiase Ambassade en Swami Vivekananda Cultural Centre Bij Bharat Bhawan aan de Antondragtenweg. De Chinese ambassadeur Li Ji, de Franse ambassadeur Nicolas de Lacoste en hun echtgenoten namen ook deel aan de Phagwa-viering.
De Indiase ambassadeur in Suriname, Subhash Gupta, verwelkomde zijn gasten hartelijk en smeerde de gezichten van zijn collega’s in met paarse en rood gekleurde poeder. Het was een en al vrolijkheid bij deze Holi-viering.
“Het is een viering van het leven met als rode draad om verbintenissen te maken, liefde voor elkaar te koesteren en vergevingsgezind te zijn”
In afwachting op de president werden de ambassadeurs op het podium uitgenodigd om te dansen op de baithak- gana muziek onder leiding van Kries Ramkhelawan, de pionier van deze muziekstijl. Zij gaven spontaan gehoor hieraan en dat resulteerde in een uitgelaten sfeer. Er werd uitbundig gedanst en Subh Holi naar elkaar toegeschreeuwd.
Voor de Hindoes is er vandaag extra reden om feest te vieren. Gisteren vond de Holika ceremonie plaats. Een groot bouwsel van takken, stro en droog hout wordt in brand gestoken. Symbolisch staat dit voor de verdrijving, uitbannen van al het kwaad. Hetzij gedachten of handelingen.
(Lees verder onder de )
De phagwa-vieringookwel Color Festival genoemd is een dag van feesten: de overwinning van het goede wordt gevierd. Deze vrouwen deden uitbundig mee.
Het Nieuwe Jaar begint vandaag volgens de Hindoe gelovigen. Daarom is het Holi-feest meer dan een festival van kleuren, zegt Santokhi. “Het is een viering van het leven met als rode draad om verbintenissen te maken, liefde voor elkaar te koesteren en vergevingsgezind te zijn”.
De president staat stil bij de rijke culturele diversiteit van het land. Ook de Indiase cultuur draagt bij hieraan. Hij reflecteert op de historische band die India met Suriname heeft en hoopt dat die verder uitgediept zal worden. Respect hebben voor elkaar, hulpvaardigheid en eensgezindheid zijn volgens hem de basisprincipes voor een toekomst met eenheid en vrede.
De Chinese ambassadeur en zijn echtgenote werden zoals alle genodigde gasten verwelkomd met gekleurde poeder.
- Jennifer Vreedzaam: de strijd van inheemsen is niet van nu..
- CARICOM veroordeelt Venezolaanse maritieme schending en ste…..
- Registratie politieke partijen..
- Ramdin verbaasd over brief NDP naar CARICOM over Tigri..
- Robinhood en Transvaal vergeten te scoren..
- Houtverwerkingssector krijgt boost met EU-ondersteunde same…..
- Terugslag gezondheid paus: opnieuw acute ademhalingsproblem…..
- Noors bedrijf: Suriname behoort tot de top oliefrontlanden..
- Korpschef Isaacs bezorgd over commerciële sekswerkers in wo…..
- Komende regering moet zachter IMF-programma uitvoeren..
- Guyana in hoogste staat van paraatheid na Venezolaanse mari…..
- CDS-medewerkers ontsnappen aan brandend voertuig bij verkee…..
- Politie Apoera neemt brandstof, sigaretten en gascilinders …..
- Verdachte voor gepleegde inbraken en diefstallen ingesloten..
- ‘Aparte atmosfeer’ kan leiden tot samenwerking tussen NDP e…..
- China vormt uitdaging voor Trumps invloed in Zuid-Amerika..
- CDS geeft invulling aan beroependag Sarasvatischool..
- Jonge ondernemers willen band tussen Guyana en Suriname ver…..
- Dc Bhola neemt maatregelen tegen ondernemers die straten bl…..
- Schaarste aan intellect in de politiek..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..