Tekst en beeld Sharon Singh
PARAMARIBO — “Het is een eer om het Holi-festival met jullie te mogen vieren. Phagwa belichaamd de geest van vreugde, vernieuwing en eenheid”, merkt president Chandrikapersad Santhoki op vrijdag bij de viering van Phagwa van de Indiase Ambassade en Swami Vivekananda Cultural Centre Bij Bharat Bhawan aan de Antondragtenweg. De Chinese ambassadeur Li Ji, de Franse ambassadeur Nicolas de Lacoste en hun echtgenoten namen ook deel aan de Phagwa-viering.
De Indiase ambassadeur in Suriname, Subhash Gupta, verwelkomde zijn gasten hartelijk en smeerde de gezichten van zijn collega’s in met paarse en rood gekleurde poeder. Het was een en al vrolijkheid bij deze Holi-viering.
“Het is een viering van het leven met als rode draad om verbintenissen te maken, liefde voor elkaar te koesteren en vergevingsgezind te zijn”
In afwachting op de president werden de ambassadeurs op het podium uitgenodigd om te dansen op de baithak- gana muziek onder leiding van Kries Ramkhelawan, de pionier van deze muziekstijl. Zij gaven spontaan gehoor hieraan en dat resulteerde in een uitgelaten sfeer. Er werd uitbundig gedanst en Subh Holi naar elkaar toegeschreeuwd.
Voor de Hindoes is er vandaag extra reden om feest te vieren. Gisteren vond de Holika ceremonie plaats. Een groot bouwsel van takken, stro en droog hout wordt in brand gestoken. Symbolisch staat dit voor de verdrijving, uitbannen van al het kwaad. Hetzij gedachten of handelingen.
(Lees verder onder de )
De phagwa-vieringookwel Color Festival genoemd is een dag van feesten: de overwinning van het goede wordt gevierd. Deze vrouwen deden uitbundig mee.
Het Nieuwe Jaar begint vandaag volgens de Hindoe gelovigen. Daarom is het Holi-feest meer dan een festival van kleuren, zegt Santokhi. “Het is een viering van het leven met als rode draad om verbintenissen te maken, liefde voor elkaar te koesteren en vergevingsgezind te zijn”.
De president staat stil bij de rijke culturele diversiteit van het land. Ook de Indiase cultuur draagt bij hieraan. Hij reflecteert op de historische band die India met Suriname heeft en hoopt dat die verder uitgediept zal worden. Respect hebben voor elkaar, hulpvaardigheid en eensgezindheid zijn volgens hem de basisprincipes voor een toekomst met eenheid en vrede.
De Chinese ambassadeur en zijn echtgenote werden zoals alle genodigde gasten verwelkomd met gekleurde poeder.
- Reyme: “Weg met verdeel-en-heers-politiek”..
- DTV: Journalistieke zorgvuldigheid in acht genomen..
- Rotary clubs benadrukken belang vrede met Peace Pole..
- Eerste Peace Pole van Rotary Clubs in Suriname onthuld..
- SPA en DRS niet gefocust op plek kandidatenlijst..
- GEVAAR VAN POLITIEK GEWELD..
- ORANJEWOUD..
- Buien en bewolking wisselen elkaar af..
- Politieverklaring over moord en zelfmoord te Houttuin..
- Jagdeo: Guyana benut alle diplomatieke kanalen in grensgesc…..
- John Nevill Blijd (61) Amsterdam 2-3-2025..
- (Bertus) Delano Romeo Marengo (61) Rotterdam 26-2-2025..
- Canada: Mark Carney wint race om Trudeau op te volgen..
- Vlaamse delegatie presenteert VIKAP project aan dc Nickerie..
- “Alle drie krijgsmachten zullen versterkt worden”..
- Onnodige sirenes, oftewel de zoete smaak van macht..
- Yellow Birds-captain Emanuels: ‘Verlies Schakel de Flora is…..
- Voorzitter SPA: ‘Onze samenwerking betekent geen andere Nie…..
- NPS niet blij met huidige positie van de burgers..
- Rusland: NPS aan het begin van een nieuwe glorie..
- Column: Borrelpraat no. 862..