De onderhandelingen over het vredesakkoord tussen Armenië en Azerbeidzjan zijn afgerond. De Azerbeidzjaanse minister van Buitenlandse Zaken, Jeyhun Bayramov, verklaarde:
“De tekst van het akkoord is definitief. De volgende cruciale stap is dat Armenië territoriale claims op Azerbeidzjan uit haar grondwet verwijdert. Daarnaast moet de Minsk-groep en wat daarvan overblijft, worden opgeheven.”
Ook het Armeense ministerie van Buitenlandse Zaken reageerde:
“Onze diplomatieke dienst heeft Bakoe laten weten dat Armenië de voorstellen van Azerbeidzjan over twee eerder betwiste artikelen van het vredesverdrag accepteert. Jerevan is bereid om tijd en plaats voor ondertekening met Azerbeidzjan te bespreken.”
De afgelopen 30 jaar heeft Azerbeidzjan enorm geleden onder vernietiging, honderdduizenden ontheemden en verlies van levens. Ondanks internationale steun voor hun positie, werd het land geconfronteerd met dubbele standaarden. Toch wist Azerbeidzjan haar territoria terug te winnen en vrede in de regio te bewerkstelligen. Er rest nog één stap naar volledige normalisatie, maar nieuwe geopolitieke uitdagingen liggen op de loer. Azerbeidzjan staat klaar om deze het hoofd te bieden.
- West Wing AZP opgeleverd en behandelunits geopend..
- Ruim 50 Nederlandse advocaten op studiereis in Suriname..
- Bestuur SBB stuurloos, houtsector in problemen..
- Minister Nurmohamed: “Geen populistische projecten, maar du…..
- NPS EN SPA-LIJST LIJKEN OP HET BAASJE..
- PVP in beroep bij de rechter om uitsluiting deelname verkie…..
- Onweersbuien in de middag..
- Politie houdt 31-jarige aan die via etenswaren drugs in cel…..
- ‘Tapo’ aangehouden voor poging tot doodslag..
- Bezoeker verstopt drugs in eten arrestant..
- Venezuela beschuldigt ExxonMobil van lobbyen en omkoping in…..
- Thelma Jetty Bouman- Uiterloo (92) Amsterdam 7-3-2025..
- Shirley Joan Overman (60) Amsterdam 4-3-2025..
- Nieuwe premier Canada belooft een snelle overgang..
- SPA tevreden met plek kandidatenlijst NPS..
- Auto inbreker moet anderhalf jaar de bak in..
- Families Woedend Over Gebrek aan Scrutiny in PPE-deal...
- VS-leger operationaliseert hypersonische raketten..
- Column: Ondanks haat en nijd gekroond tot OAS-secretaris-ge…..
- Aviankoi: men vraagt dat de president weer naar Moengo komt..
- ‘Frank Essed was een edel mens’..