De onderhandelingen over het vredesakkoord tussen Armenië en Azerbeidzjan zijn afgerond. De Azerbeidzjaanse minister van Buitenlandse Zaken, Jeyhun Bayramov, verklaarde:
“De tekst van het akkoord is definitief. De volgende cruciale stap is dat Armenië territoriale claims op Azerbeidzjan uit haar grondwet verwijdert. Daarnaast moet de Minsk-groep en wat daarvan overblijft, worden opgeheven.”
Ook het Armeense ministerie van Buitenlandse Zaken reageerde:
“Onze diplomatieke dienst heeft Bakoe laten weten dat Armenië de voorstellen van Azerbeidzjan over twee eerder betwiste artikelen van het vredesverdrag accepteert. Jerevan is bereid om tijd en plaats voor ondertekening met Azerbeidzjan te bespreken.”
De afgelopen 30 jaar heeft Azerbeidzjan enorm geleden onder vernietiging, honderdduizenden ontheemden en verlies van levens. Ondanks internationale steun voor hun positie, werd het land geconfronteerd met dubbele standaarden. Toch wist Azerbeidzjan haar territoria terug te winnen en vrede in de regio te bewerkstelligen. Er rest nog één stap naar volledige normalisatie, maar nieuwe geopolitieke uitdagingen liggen op de loer. Azerbeidzjan staat klaar om deze het hoofd te bieden.
- NOP ook afgewezen door kortgedingrechter..
- BREAKING — Nationale Ontwikkelingsplatform ook afgewezen vo…..
- CELOS stimuleert Agroforestry als alternatief voor kostgron…..
- ‘Bouw-, woon- en huishoudbeurs 2025 wordt zakelijke en gest…..
- Titelverdediger Giasi maakt winnende start in nationaal sch…..
- Hoe gezond zijn uw nieren?..
- Officiële opening Nationaal Milieuveiligheid Seminar..
- Voorganger C.L. geeft toe: ‘Mijn handeling was moreel-ethis…..
- Meer controle op vreemdelingen in Suriname..
- Secretaris-generaal van OAS Albert Ramdin bespreekt gezondh…..
- Overleg CHS en onderminister Hassankhan inzake verkiezingen..
- Overwegend bewolkt met onweersbuien in de middag..
- Global Money Week moet jeugd dichterbij financiële markt br…..
- SVV en Bazooka spelen U17-jongens volleybalfinale..
- Filipijnse oud-president Duterte uitgeleverd aan Internatio…..
- Joy-Ellen Lutz (48) Rotterdam 6-3-2025..
- Annemarie Louise Soe Jien Cheng Chang Sheng (75) Paramaribo…..
- Opstandige Caribische leiders verwerpen beschuldigingen van…..
- Rotary District Governor maakt opwachting bij president..
- Honderden miljoenen dwangsommen tegen de Staat..
- Column: Tijd voor partnerschappen..