De recente spanningen tussen India en Pakistan over Kasjmir hebben wereldwijd emoties losgemaakt. Helaas zien we dat ook in Nederland deze spanningen hun weerslag hebben, met een zorgwekkende toename van bedreigingen en discriminatie jegens mensen met een Hindoestaanse achtergrond, in het bijzonder Hindoes. De Hindoeraad Nederland heeft terecht aan de bel getrokken.
ADVERTENTIE
De Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) wil met klem oproepen tot rust, respect en verdraagzaamheid. Wat er elders in de wereld gebeurt, mag nooit en te nimmer reden zijn om elkaar hier – in Nederland of Suriname – slecht te bejegenen, te bedreigen of te verdelen.
De Hindoe in Nederland draagt geen verantwoordelijkheid voor geopolitieke conflicten in Zuid-Azië. Net zo min draagt de moslim die in vrede wil leven en werken enige schuld. We moeten er samen over waken dat het conflict tussen India en Pakistan geen verdeeldheid zaait binnen onze eigen samenleving.
In Suriname hebben Hindoes en moslims generaties lang vreedzaam naast elkaar geleefd. Onze voorouders zijn – als contractarbeiders – samen naar Suriname gebracht, als buren, als werkmensen, als geloofsgenoten, en zij hebben daar een samenleving opgebouwd op basis van respect en saamhorigheid. Dat voorbeeld verdient navolging, niet haat.
VLS doet een dringende oproep aan álle Hindoestanen – of zij zich nu identificeren als hindoe of moslim – om niet mee te gaan in haatzaaiing, polarisatie of dreiging. Laten we elkaar blijven zien als mens, als naaste, als mede-Surinamer of medeburger.
Laat de haat daar waar zij thuishoort: buiten onze gemeenschappen. Vrede begint hier.
VLS Mediacommissie
Disclaimer:Dit artikel is opgesteld door de Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) met als doel het bevorderen van vreedzaam samenleven en het tegengaan van haat en discriminatie. VLS distantieert zich uitdrukkelijk van elke vorm van geweld, polarisatie of religieuze tegenstellingen en spreekt zich uit voor harmonie, verdraagzaamheid en respect binnen alle gemeenschappen – in Suriname, Nederland en daarbuiten. De in dit artikel geuite meningen zijn gebaseerd op de waarden en uitgangspunten van VLS en beogen geen enkele bevolkingsgroep te kwetsen of te beschuldigen.
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..
- Verkiezingsmateriaal voor afgelegen gebieden als eerste ver…..
- Brandschade ontdekt door casino-medewerkster na thuiskomst..
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen..
- SAO viert 44-jarig bestaan met workshop..
- Bryan B geeft Moederdag extra glans met optredens..
- Burleson verslaat Orie en evenaart record nationale damtite…..
- Makandra-programma versterkt plant- en dierzorg..
- Culturele avond 45ste Lions-conventie: ‘Friendship and fu…..
- Stemmen bij volmacht..