PARAMARIBO — De regering-Geerlings-Simons/Rusland is bezig met de voorbereiding van de jaarrede en de begroting voor 2026. Volgens vicepresident Gregory Rusland zal president Jennifer Geerlings-Simons in de jaarrede van 1 oktober aangeven welke keuzes worden gemaakt en welke prioriteiten er gelden. “In 2026 zullen we meer inzicht hebben in de situatie, waardoor we beter kunnen inspelen op de behoeften van de ministeries”, aldus Rusland.
Hij benadrukte dat de regering zuinig zal omgaan met de middelen tot het einde van dit jaar. “We mogen geen excessen toestaan die druk leggen op de financiële verhoudingen van het land”, waarschuwde de vicepresident. Volgens hem geeft de regering prioriteit aan orde, zekerheid en verantwoord financieel beleid.
“Alleen wat urgent is, daar mogen middelen voor vrijkomen”
Met betrekking tot de goedgekeurde begroting zei Rusland dat deze aan de ministeries duidelijkheid moet bieden, zodat die hun werk kunnen uitvoeren. Daarbij geldt wel dat de regering zorgvuldig zal omgaan met uitgaven. “We hebben al vroeg aangegeven dat we letten op de uitgaven van de regering. Als zaken kunnen wachten, dan moeten we wachten. Alleen wat urgent is, daar mogen middelen voor vrijkomen.”
De regeringsfunctionaris gaf aan dat bepaalde ministeries nog niet formeel op de begroting zijn opgenomen. Dat euvel wordt binnenkort rechtgetrokken, waarna posten zullen worden herverdeeld naar nieuwe ministeries.
- Waarschuwing: terugroeping gerookte zalm en diepvrieserwten…..
- Waarschuwing: gerookte zalm uit de handel wegens Listeria-b…..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..
- Wrede rouw: weduwe twerkt naast de kist van haar man..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..