PARAMARIBO — De regering-Geerlings-Simons/Rusland is bezig met de voorbereiding van de jaarrede en de begroting voor 2026. Volgens vicepresident Gregory Rusland zal president Jennifer Geerlings-Simons in de jaarrede van 1 oktober aangeven welke keuzes worden gemaakt en welke prioriteiten er gelden. “In 2026 zullen we meer inzicht hebben in de situatie, waardoor we beter kunnen inspelen op de behoeften van de ministeries”, aldus Rusland.
Hij benadrukte dat de regering zuinig zal omgaan met de middelen tot het einde van dit jaar. “We mogen geen excessen toestaan die druk leggen op de financiële verhoudingen van het land”, waarschuwde de vicepresident. Volgens hem geeft de regering prioriteit aan orde, zekerheid en verantwoord financieel beleid.
“Alleen wat urgent is, daar mogen middelen voor vrijkomen”
Met betrekking tot de goedgekeurde begroting zei Rusland dat deze aan de ministeries duidelijkheid moet bieden, zodat die hun werk kunnen uitvoeren. Daarbij geldt wel dat de regering zorgvuldig zal omgaan met uitgaven. “We hebben al vroeg aangegeven dat we letten op de uitgaven van de regering. Als zaken kunnen wachten, dan moeten we wachten. Alleen wat urgent is, daar mogen middelen voor vrijkomen.”
De regeringsfunctionaris gaf aan dat bepaalde ministeries nog niet formeel op de begroting zijn opgenomen. Dat euvel wordt binnenkort rechtgetrokken, waarna posten zullen worden herverdeeld naar nieuwe ministeries.
- Noersalim zal misstanden op LVV streng aanpakken..
- Update: Tiener springt van brug.
- Veehoudersbond wenst snelle import melkkoeien uit Brazilië..
- Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal..
- TCT en IDB bespreken stappen om luchtvaartpositie te herste…..
- Art gallery Wi Eygi Du betreurt heengaan George Ramjiawansi…..
- SRS 60 jaar: ‘Bij ons hebben Surinaamse muzikanten een uitl…..
- Jeugdraad en DNA-voorzitter Adhin werken aan toekomstige je…..
- Scholen in binnenland krijgen Smart-tv voor afstandsonderwi…..
- Regering verwijt oppositie tegenwerking bij behandeling beg…..
- Baasaron: ‘Trieste situatie op ministerie’..
- Juspol kreunt onder SRD 312 miljoen aan onbetaalde rekening…..
- Amzad Abdoel nieuwe vicevoorzitter Staatsraad..
- Abiamofo: ‘Verlaging stroomprijs niet in zicht’..
- Gratis tankfeest voorbij: politici en hun ‘binnen- en buite…..
- Eerste lichting UTOS-studenten Bejaardenverzorging slaagt 1…..
- Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA..
- President steekt hand in eigen boezem over onveilige wegen:…..
- De grote vakantie..
- Volksgezondheid evalueert IS4H- en HEARTS-programma..
- Renovatie ziekenboeg Huize Ashiana in afrondende fase..