PARAMARIBO — Het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) is donderdag officieel begonnen met een omvangrijke operatie ter voorbereiding op de komende verkiezingen: het vouwen van de negenhonderdduizend stembiljetten voor de DNA- en districts-/ressortraadsverkiezingen. Meer dan 540 ambtenaren zullen gedurende de komende twee weken in ploegendiensten de biljetten verwerken.
Het startsein werd gegeven door Arun Hardien, lid van het managementteam Verkiezingen 2025, op het terrein van Biza, waar een grote tent is opgezet voor de werkzaamheden. “Er zijn drie ploegen samengesteld die worden ingezet om het werk te doen”, lichtte Tarrel Samuels, coördinator van de werkgroep Stembiljetten, toe. “Op werkdagen wordt er steeds één ploeg ingezet van half vijf ‘s middags tot en met half elf ‘s avonds. Op zaterdag en zondag worden er twee ploegen ingezet: de eerste van negen uur ‘s morgens tot drie uur ‘s middags en de tweede van half vijf ‘s middags tot half elf ‘s avonds.”ADVERTISEMENT
“We vouwen nooit twee keer in dezelfde richting. Let er dus goed op dat u correct vouwt”Tarrel Samuels
Vouwtechniek
Samuels demonstreerde voorafgaand aan het vouwen het precieze proces. Hij benadrukte het belang van nauwkeurigheid. “We vouwen nooit twee keer in dezelfde richting. Let er dus goed op dat u correct vouwt en dat de perforatie op het stembiljet na het vouwen duidelijk zichtbaar is aan de buitenkant.”
Hardien benadrukte het belang van het moment. “Dit belangrijk moment valt samen met een andere bijzondere activiteit, namelijk de verstrekking van de oproepingskaarten.” Donderdag is de eerste oproepingskaart verstrekt aan de president. Ook de vicepresident en de voorzitter van het parlement kregen donderdag hun oproepingskaart.
Vaste werkwijze
Hardien sprak de verwachting uit dat alle negenhonderdduizend stembiljetten binnen de gestelde termijn van twee weken zullen zijn gevouwen. Hij voegde eraan toe dat het proces, net als alle andere verkiezingsactiviteiten, nauwgezet wordt gevolgd door toezichthouders van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB).
De stembiljetten ondergaan een proces waarbij ze eerst worden geperforeerd, daarna worden gevouwen volgens de instructies, geteld en tenslotte worden afgestempeld met een Biza-stempel. Deze zorgvuldige aanpak moet de integriteit van het verkiezingsproces waarborgen.
- Alpha Power Tech wil zonne-energiecentrale van350 megawatt …..
- Mathoera: ‘We doen geen zaken met verdachte bedrijven’..
- SAMAP sluit af met opening eerste cassavepap-verwerkingslij…..
- Kans op een enkele bui..
- Xiomara Cadogan zal zich inzetten voor de jeugd en Onderwij…..
- Trump teleurgesteld in Poetin: “Ik wil dat hij stopt met sc…..
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Michel Felisi vindt eerlijkheid en integriteit belangrijk i…..
- Borgsom als stok achter de deur voor schoner Suriname na ev…..
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezing…..
- Financiële inclusie beurs gehouden in Brokopondo..
- ‘Gedetineerden hebben een vangnet nodig’..
- Regering overweegt verhoging studententoelage naar SRD 1000..
- Regionale vluchten SLM aangepast wegens onderhoudsbeurt..
- NPS herdenkt Henck Arron: ‘Visie, daadkracht en geloof in S…..
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs..
- Krishnadath: een goede steekproef moet aan een aantal voorw…..
- Amala Dwarka Panday nieuwe Miss Putri Jawa Suriname..
- Zonne-energiesystemen brengen duurzame stroom naar dorpen B…..
- Versterking is nog geen vertrouwen..
- Mogelijk wordt het leger ingeschakeld voor het beveiligen v…..