PARAMARIBO — Volgens minister Harish Monorath doet de naam van het ministerie van Justitie en Politie onvoldoende recht aan het inclusieve beleid dat hij voor ogen heeft als bewindsman. Dat beleidzal, aldus de bewindsman, sterk worden gekenmerkt door inclusie en investering in menselijk kapitaal. Er zijn daarom voorstellen om de naam te veranderen in ‘Justitie en Veiligheid’ of ‘Justitie, Veiligheid en Rechtsbescherming’ onthulde Monorath maandag tijdens zijn bezoek aan het Korps Brandweer Suriname. Hij zal, meldt de Communicatiedienst Suriname in een persbericht, binnenkort hierover met de brandweerleiding en de vakbond verder praten, zodat er een voorstel aan president Jennifer Geerlings-Simons kan worden aangeboden.
Monorath erkende dat de brandweer door financiële tekorten in de afgelopen jaren heel wat heeft moeten ontberen om haar taak naar behoren uit te voeren. Hij sprak daarom zijn waardering uit dat de manschappen zich onverschrokken inzetten in levensbedreigende situaties ondanks de uitdagingen. De bewindsman haalde ook de kleine stap aan die vorige week is gezet, waarbij na vier jaar brandweerlaarzen en dompelpompen zijn verstrekt en er weer opleidingen zijn opgestart.
“We klagen vaak, maar het ligt ook aan ons. We moeten uit onze comfortzone stappen en onze bijdrage leveren. Onze prestaties moeten zichtbaar zijn”Bondsvoorzitter Joël Panka
Droge tijd
Monorath riep maandag op tot samenwerking aan een landelijk preventieplan, waarin onder meer via voorlichting de gemeenschap bewust wordt gemaakt van brandgevaar. Hij kondigde aan dat ook de Brandweerwet en het organogram onder de loep worden genomen.
Waarnemend brandweercommandant Imrick Edam stond stil bij de urgente uitdaging van brandstofvoorziening, zeker met het oog op de naderende droge tijd. Hij kondigde aan dat het korps binnenkort start met bewustwordingscampagnes over vuilverbranding.
Edam wees de minister verder op het belang van opleidingen voor het personeel. Niet alleen reguliere, maar ook opleidingen die het korps moeten voorbereiden op de opkomende olie- en gasindustrie. Hij ziet de positie van het korps in de samenleving veranderen naar één waarbij zijn advies niet meer terzijde wordt gelegd.
(lees verder onder de )
Minister Harish Monorath (m) en waarnemend brandweercommandant Imrick Edam (r). [: CDS]
Knelpunten
Joël Panka, voorzitter van de vakbond bij het KBS, benoemde maandag knelpunten die dringend aandacht vragen. Zo vormen onder meer de nieuwbouw van de kazerne in district Nickerie, de renovatie van bestaande kazernes, het tekort aan blusvoertuigen, beschermende uitrusting en logistieke middelen al langer een probleem.
De bondsvoorzitter riep zijn collega’s op om niet langs de zijlijn te blijven staan. “We klagen vaak, maar het ligt ook aan ons. We moeten uit onze comfortzone stappen en onze bijdrage leveren. Onze prestaties moeten zichtbaar zijn, naast de beloning”, aldus Panka.
Aan het bezoek van de minister was er maandag een bevorderingsceremonie gekoppeld. Negen hoofdbrandmeesters werden bevorderd tot hoofdbrandmeester eerste klasse.
Eén van de negen brandweerlieden die werd bevorderd tot hoofdbrandmeester eerste klasse krijgt de felicitaties van minister Harish Monorath (l). [: CDS]
- Donice Marleen Patricia Udenhout (68) Amsterdam 31-7-2025..
- Serena Williams reageert op kritiek over lichaamsveranderin…..
- Stevie Nicks (77) zegt tourdata af wegens schouderblessure..
- Smerige sok van Michael Jackson levert verbluffend bedrag o…..
- Afdeling Rijbewijzen volledig digitaal vanaf 4 augustus..
- Publicatie Alihusain: Kritische overpeinzingen over Surinam….
- Felicitatie..
- Baasaron: ‘Durf stappen te zetten, Suriname heeft jullie no…..
- DNA-lid Betterson: regionalisatie van de begroting noodzake…..
- Investering in Brownsberg leidt tot spanningen: erfgoed of ….
- DNA bespreekt Staatsbegroting en nota van wijziging 2025 me…..
- Tweede IMF-programma? Of bouwen aan onze eigen inkomstenkra….
- ‘Oudste baby ter wereld’ geboren uit embryo uit 1994..
- Dodelijke aanvaring met waterscooter: meisje omgekomen, mee…..
- Baitali wil met scholarship programma duurzame landbouw pus…..
- Antiquariaat: Uit Oost en West..
- Tragedie aan rivier: 8-jarig meisje komt om bij waterscoote…..
- Twee getuigen gehoord bij aanvang strafzitting Veira..
- Tekorten bij overheidsinstanties centraal tijdens besprekin…..
- Tientallen medewerkers Openbaar Groen ontslagen; topfunctio….
- CULTUREEL KROONJUWEEL BEWUST GESABOTEERD?..