PARAMARIBO — Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft gezegd dat er zal worden gewerkt aan het versterken van de negen landelijke centra van de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), zodat deze ook in de avonduren operationeel zijn. “In sommige gevallen hoeft men dan niet meer naar de Spoedeisende Hulp (van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo, … red.), omdat patiënten kunnen worden opgevangen door de centra die wij zullen instellen”, verklaarde Misiekaba. “Het is belangrijk voor ons dat de primaire zorg, de eerstelijnszorg, is gegarandeerd. In onze visie speelt de Regionale Gezondheidsdienst daarbij een essentiële rol.”
Misiekaba had donderdag een ontmoeting met president Jennifer Geerlings-Simons op haar kabinet over onder meer de aanpak van urgente zaken en de beleidsvisie van het ministerie, meldt de Communicatiedienst Suriname vrijdag in een persbericht. Daarbij waren ook aanwezig onderminister Raj Jadnanansing, AZP-directeur Claudia Marica-Redan en Cleopatra Jessurun als functionaris van het ministerie.
“Wij zullen verlichting brengen voor de samenleving op punten waar dat nodig is”
BGVS en binnenland
Een acute zaak die donderdag ook werd besproken was de medicijnenvoorziening. “Tijdens onze veldbezoeken zullen we het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname aandoen en samen met de directie van gedachten wisselen, zodat we in onze visie het BGVS weer de nationale plek geven als het gaat om het inkopen en distribueren van medicamenten”, legde Misiekaba uit.
Ook de volksgezondheid in het binnenland kreeg aandacht. “Als minister heb ik de opdracht gekregen om een voorstel te deponeren om ervoor te zorgen dat voldoende artsen in het achterland van Suriname aanwezig zijn. De toegankelijkheid tot een arts moet op het gehele grondgebied van ons land mogelijk zijn”, maakte de minister duidelijk.
Hij zal samen met zijn team werken aan de besproken zaken, waarna er een vervolgonderhoud met het staatshoofd zal plaatsvinden. “Wij zullen dan verlichting brengen voor de samenleving op punten waar dat nodig is”, beloofde de minister.
- Suriname hoeft zich geen zorgen te maken over visa-restrict…..
- VHP-fractie eist naleving 24-uursregel bij DNA-vergaderinge…(Star)
- Grotendeels zonnig en helder weer(Star)
- Simons: SRD 1,3 miljard tekort; geen nieuw beleid in begrot…(Star)
- President Simons: tekort staatsbegroting 2025 Suriname loop…..
- Ambassadeur Santarosa: “Meer Portugeessprekende Surinamers …..
- Voorzitter Politiebond: “Politiek moet zich niet bemoeien m…..
- Ramautarsing uit zorgen over nieuwe regering(West)
- Reactie op uitspraken oud-minister Ramadhin: transparante c…(West)
- Afsluiting medische missie Amistad 2025: ‘Jullie zijn diplo…Redactie
- Veroordeelde Pikin Saron-strafzaak beklaagt zich over peste…Redactie
- Ketura Margaret en Charise Fränkel bijten spits af in eerst…Redactie