PARAMARIBO — Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft gezegd dat er zal worden gewerkt aan het versterken van de negen landelijke centra van de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), zodat deze ook in de avonduren operationeel zijn. “In sommige gevallen hoeft men dan niet meer naar de Spoedeisende Hulp (van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo, … red.), omdat patiënten kunnen worden opgevangen door de centra die wij zullen instellen”, verklaarde Misiekaba. “Het is belangrijk voor ons dat de primaire zorg, de eerstelijnszorg, is gegarandeerd. In onze visie speelt de Regionale Gezondheidsdienst daarbij een essentiële rol.”
Misiekaba had donderdag een ontmoeting met president Jennifer Geerlings-Simons op haar kabinet over onder meer de aanpak van urgente zaken en de beleidsvisie van het ministerie, meldt de Communicatiedienst Suriname vrijdag in een persbericht. Daarbij waren ook aanwezig onderminister Raj Jadnanansing, AZP-directeur Claudia Marica-Redan en Cleopatra Jessurun als functionaris van het ministerie.
“Wij zullen verlichting brengen voor de samenleving op punten waar dat nodig is”
BGVS en binnenland
Een acute zaak die donderdag ook werd besproken was de medicijnenvoorziening. “Tijdens onze veldbezoeken zullen we het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname aandoen en samen met de directie van gedachten wisselen, zodat we in onze visie het BGVS weer de nationale plek geven als het gaat om het inkopen en distribueren van medicamenten”, legde Misiekaba uit.
Ook de volksgezondheid in het binnenland kreeg aandacht. “Als minister heb ik de opdracht gekregen om een voorstel te deponeren om ervoor te zorgen dat voldoende artsen in het achterland van Suriname aanwezig zijn. De toegankelijkheid tot een arts moet op het gehele grondgebied van ons land mogelijk zijn”, maakte de minister duidelijk.
Hij zal samen met zijn team werken aan de besproken zaken, waarna er een vervolgonderhoud met het staatshoofd zal plaatsvinden. “Wij zullen dan verlichting brengen voor de samenleving op punten waar dat nodig is”, beloofde de minister.
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coaliti….
- Bondru: niet in ‘slaapstand’ gaan tot de volgende verkiezin…..
- Opdoeken militaire posten in Lawa-gebied baart Granman Sime…..
- Robinhood met groot machtsvertoon bekerkampioen..
- Raoul Hellings: ‘Nog een lange weg te gaan voordat we kunne…..
- Ondernemers pitchen hun droom tijdens brunch FMF Business S…..
- Frankrijk erkent binnenkort Palestijnse staat: wereld diep ….
- Bikini’s waarin je écht kunt zwemmen..
- War 2’-trailer: Hrithik Roshan en NTR Jr. zetten het scherm…..
- Obama reageert fel op ‘bizarre’ couppoging-beschuldiging va…..
- Vriendschap met meisje geeft man geen recht op seks zonder …..
- De wereld wordt geleid door oude mannen met haast..
- Ex-minister Walden: “President Simons is sterk gestart”..
- Viertal dag na gewapende roofoverval gearresteerd..
- Man die verdacht wordt van moord, beroept zich op zelfverde….
- ABOP mag positie nieuwe korpschef en directeur DNV invullen…..
- Historische halvefinaleplek Tammenga/Fränkel in Norceca Bea…..
- Diplomatieke spanningen tussen Colombia en Ecuador na omstr….
- Overlijdensbericht..