De voormalige Democratische adviseur Dan Turrentine heeft kritiek op partijgenoten die president Donald Trump willen afzetten na diens militaire aanval op Iran. Volgens Turrentine zijn deze oproepen overdreven en een voorbeeld van “Trump Derangement Syndrome” – een term die gebruikt wordt voor mensen die extreem reageren op alles wat Trump doet.
De Amerikaanse aanval, genaamd Operation: Midnight Hammer, vond zaterdag plaats. Daarbij werden drie belangrijke nucleaire installaties in Iran getroffen. Veel Democratische politici vinden dat Trump het Congres had moeten raadplegen en noemen de aanval ongrondwettelijk. Sommigen willen hem daarom afzetten.
Turrentine, die eerder werkte voor Hillary Clinton en Jared Polis, vindt dat onzin. Op X schreef hij: “Trump had geen toestemming van het Congres nodig voor deze aanval. Net zoals Obama die niet nodig had toen hij Bin Laden uitschakelde.”
Volgens hem zouden Democraten in plaats van te klagen moeten zeggen dat de missie is geslaagd, de soldaten veilig zijn teruggekeerd, en dat de VS een belangrijke stap heeft gezet tegen een nucleair Iran. Hij vindt dat het Congres zich beter kan richten op wat er verder moet gebeuren, en pas bij een volgende aanval toestemming kan eisen.
Turrentine is ook verbaasd dat veel Democraten vergaten te vermelden dat de partij altijd al tegen een nucleair Iran is geweest. “Het is vreemd dat ze dat nu niet zeggen. Dat maakt hun kritiek ongeloofwaardig,” aldus Turrentine.
De senaatsleider van De Democraten, Chuck Schumer, riep op om de War Powers Act te handhaven, zodat een president niet zomaar oorlog kan voeren zonder overleg. Democratisch Congreslid Alexandria Ocasio-Cortez ging verder: zij noemt de aanval een “ernstige schending van de Grondwet” en wil dat Trump wordt afgezet.
- Dolores B Valies (78) Paramaribo 11-6-2025..
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..