Een voormalig lid van De Nationale Assemblee, tevens directeur van een ziekenhuis, heeft in ruim tweeënhalf jaar tijd voor meer dan SRD 165.000 gratis mogen tanken. Ook meerdere andere assembleeleden van de vorige termijn, met name uit de VHP-fractie, hebben flink gebruikgemaakt van deze voorziening.
Niet alleen parlementariërs profiteerden; ook andere functionarissen, zoals de ondervoorzitter van de Staatsraad, maakten rijkelijk gebruik van de regeling, die daar oorspronkelijk niet voor bedoeld was.
Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening zei tijdens de voortzetting van de begrotingsbehandeling geen namen te willen noemen, hoewel hij de lijst gereed had om te overhandigen aan DNA-voorzitter Ashwin Adhin.
Tsang benadrukte het belang van discretie, omdat sommige personen op de lijst wél recht hadden op de tankvoorziening. De minister gaf aan de mogelijkheden te onderzoeken om de kosten te verhalen op degenen die misbruik hebben gemaakt van de regeling.
Volgens Tsang hebben minstens drie assembleeleden van de vorige termijn aanzienlijk gebruikgemaakt van het gratis tanken. De lijst zal dit verder verduidelijken, inclusief het aantal liters dat verbruikt is.
Tsang vertelde dat hij sinds zijn parlementariërschap in 2022 herhaaldelijk aandacht heeft gevraagd voor het gratis tanken, maar dat zijn verzoeken destijds werden afgedaan als stemmingmakerij. Hij merkte op dat hij een lijst had gedownload van de website van het ministerie, dat toen werd geleid door Riad Nurmohamed.
Nadat hij in het parlement had aangegeven dat iedereen de lijst kon opvragen, ontdekte hij dat de namen van assembleeleden inmiddels waren verwijderd. Het onderzoek naar eventuele verdere misstanden zal volgens minister Tsang spoedig worden voortgezet.
- Kennismaking en begrotingsbespreking EZ met Vaste Commissie…..
- Rookontwikkeling door oververhitte powerbank aan boord van …..
- Alex Wilfred Oscar Held (74) Amsterdam, Nederland 5-8-2025..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van kwetsbare patië…..
- Rechtenstudenten strijden tegen pesten op basisschool Sharr…..
- Claudetta Toney Universiteit opent deuren voor Surinaams te…..
- Crisisteam LVV noodzakelijk..
- Suriname krijgt USD 16 miljoen schuldkwijtschelding van Chi…..
- IDB-lening van US$ 25 miljoen voor upgraden luchtvaartsecto…..
- Minister Misikaba grijpt in bij directie besluit Wanica Zie…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van hulpeloze patië…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting kwetsbare ziekenhui…..
- Rusland: financiële situatie niet gunstig..
- Bouva: ‘Ik geloof niet in een ministerie van Diaspora’..
- Misstanden bij politie: minister kondigt harde aanpak en on…..
- Sewcharan benoemt tot lid Staatsraad..
- Transformatie Queens Hotel: ‘We spelen in op de veranderde …..
- Ramdin weerspreekt valse berichtgeving met klem..
- UNDP en Suriname versterken samenwerking voor duurzame ontw…..
- Culinaire cruciaal binnen toerisme..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..