Een voormalig lid van De Nationale Assemblee, tevens directeur van een ziekenhuis, heeft in ruim tweeënhalf jaar tijd voor meer dan SRD 165.000 gratis mogen tanken. Ook meerdere andere assembleeleden van de vorige termijn, met name uit de VHP-fractie, hebben flink gebruikgemaakt van deze voorziening.
Niet alleen parlementariërs profiteerden; ook andere functionarissen, zoals de ondervoorzitter van de Staatsraad, maakten rijkelijk gebruik van de regeling, die daar oorspronkelijk niet voor bedoeld was.
Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening zei tijdens de voortzetting van de begrotingsbehandeling geen namen te willen noemen, hoewel hij de lijst gereed had om te overhandigen aan DNA-voorzitter Ashwin Adhin.
Tsang benadrukte het belang van discretie, omdat sommige personen op de lijst wél recht hadden op de tankvoorziening. De minister gaf aan de mogelijkheden te onderzoeken om de kosten te verhalen op degenen die misbruik hebben gemaakt van de regeling.
Volgens Tsang hebben minstens drie assembleeleden van de vorige termijn aanzienlijk gebruikgemaakt van het gratis tanken. De lijst zal dit verder verduidelijken, inclusief het aantal liters dat verbruikt is.
Tsang vertelde dat hij sinds zijn parlementariërschap in 2022 herhaaldelijk aandacht heeft gevraagd voor het gratis tanken, maar dat zijn verzoeken destijds werden afgedaan als stemmingmakerij. Hij merkte op dat hij een lijst had gedownload van de website van het ministerie, dat toen werd geleid door Riad Nurmohamed.
Nadat hij in het parlement had aangegeven dat iedereen de lijst kon opvragen, ontdekte hij dat de namen van assembleeleden inmiddels waren verwijderd. Het onderzoek naar eventuele verdere misstanden zal volgens minister Tsang spoedig worden voortgezet.
- NAAMLOOS EN GEZICHTLOOS..
- Bronto Somohardjo: “Suriname heeft ons nodig en wij hebben …..
- QUICK FIX, LAPWERK MET MILJARDEN..
- Schande..
- President en VP benadrukken eenheid bij viering 135 jaar Ja…..
- MINDER AMBTENAREN, HOUDEN ZO..
- Distributie schooltassen stichting Vrienden van Suriname ge…..
- President Simons ontdekt Kabinetten van de President in Nic…..
- SCHRIKBAREND LAGE EXAMENRESULTATEN..
- FinaBank houdt Financial Inclusion-sessies om financiële ge…..
- Baasaron roept op tot gezamenlijke inzet voor regionale ont…..
- Dalin Bakatia eerste LBO-leerling ooit geslaagd voor VH-exa…..
- LUCHTVAART LUCHTKASTELEN..
- ‘Dubbelspel’ van Frank Martinus Arion opgenomen in literair…..
- Surinaamse studenten strijden met ‘Açaiboosters’ op interna…..
- Minister Huur bezoekt Cabenda Dorp bij 50-jarig jubileum er…..
- LOOK WHO’S TALKING..
- VAN COMMISSIES NAAR CRISISTEAMS: A SYSTEEM KENKI?..
- Republic Bank tien jaar in Suriname..
- Ontwikkelingseconoom Mormon pleit voor strategisch beleid i…..
- BEP herdenkt Ingi Dey en Javaanse immigratie..