Een voormalig lid van De Nationale Assemblee, tevens directeur van een ziekenhuis, heeft in ruim tweeënhalf jaar tijd voor meer dan SRD 165.000 gratis mogen tanken. Ook meerdere andere assembleeleden van de vorige termijn, met name uit de VHP-fractie, hebben flink gebruikgemaakt van deze voorziening.
Niet alleen parlementariërs profiteerden; ook andere functionarissen, zoals de ondervoorzitter van de Staatsraad, maakten rijkelijk gebruik van de regeling, die daar oorspronkelijk niet voor bedoeld was.
Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening zei tijdens de voortzetting van de begrotingsbehandeling geen namen te willen noemen, hoewel hij de lijst gereed had om te overhandigen aan DNA-voorzitter Ashwin Adhin.
Tsang benadrukte het belang van discretie, omdat sommige personen op de lijst wél recht hadden op de tankvoorziening. De minister gaf aan de mogelijkheden te onderzoeken om de kosten te verhalen op degenen die misbruik hebben gemaakt van de regeling.
Volgens Tsang hebben minstens drie assembleeleden van de vorige termijn aanzienlijk gebruikgemaakt van het gratis tanken. De lijst zal dit verder verduidelijken, inclusief het aantal liters dat verbruikt is.
Tsang vertelde dat hij sinds zijn parlementariërschap in 2022 herhaaldelijk aandacht heeft gevraagd voor het gratis tanken, maar dat zijn verzoeken destijds werden afgedaan als stemmingmakerij. Hij merkte op dat hij een lijst had gedownload van de website van het ministerie, dat toen werd geleid door Riad Nurmohamed.
Nadat hij in het parlement had aangegeven dat iedereen de lijst kon opvragen, ontdekte hij dat de namen van assembleeleden inmiddels waren verwijderd. Het onderzoek naar eventuele verdere misstanden zal volgens minister Tsang spoedig worden voortgezet.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..
- Omdat hij ook voor ons zou hebben gestreden..
- Herkansingsnormen verruimd om meer studenten de kans te gev…..
- Egyptische TikTokker start hongerstaking tegen marteling in….
- PAHO publiceert nieuwe update over Oropouche-koorts in de A….
- Jaarvergadering Rechtspraak Suriname 2025: ‘Toegankelijke r….
- Buurvrouw gooit hamer naar kinderen en bedreigt moeder..
- Belangrijkste internationale nieuws.
- Man bekent schuld in gruwelijke ontvoering: moeder doodgest….
- ‘Ik ben meer geïnteresseerd in een onmiddellijke vredesover….
- Slagingsnormen blijven ongewijzigd, herexamens vanaf 25 aug….
- Hypocrisie minister Noersalim..
- 10.000 stewardessen dreigen met staking in Canada.
- Cuba wijst Amerikaanse visumbeperkingen op medische samenwe….
- Vrouw gooit hamer en bedreigt buurvrouw en haar 2 minderjar….
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..
- UNFPA viert International Youth Day met beurs in Moengo..
- Suriname zet in op toerismegroei: streven naar half miljoen…..
- Goldfajn: ‘Beslissingen nu, toekomst voor generaties’..