Met dit liedje heettten de kinderen van de Polanenschool maandag de personen welkom die er kwamen voorlezen. Bekende Surinamers laten voorlezen aan jonge schoolkinderen kan uitmonden in een feestje. De Nationale Voorleesdag, die op 4 maart wordt gevierd, is de afgelopen tijd uitgebouwd tot een activiteit over meerdere dagen verspreid. En elke school kan op een eigen manier daar invulling aan geven. Het streven is om schoolkinderen tussen de vier en twaalf jaar oud te stimuleren om meer te lezen en zo de liefde voor boeken te vergroten. Personen uit alle lagen, zoals de president eerder in eigen persoon, lezen de kinderen dan voor. Soms komt er een traktatie bij of wordt ze op praktische wijze wat aangeleerd; dus door iets spelenderwijs uit te beelden. Zoals op de Polanenschool II maandag. Daar werd de bijna traditionele Voorlees/Beroependag gehouden. Een klas kreeg er awasa-les: een sierlijke dans afkomstig van de Aucaners.
Te horen was de awasa-danseres Lucretia die de kinderen het één-en-ander uitlegde over deze dans. Schoolleider Anchia Wongsotaroeno van de JHN Polanenschool II zegt dat het succes van deze dag terug te zien is in het aantal bezoeken van de leerlingen aan de mediatheek van de school. Hoe de kinderen uitkijken naar de dag wordt ook uitgedragen in hun welkomstliedje.
Voor de Voorlees/Beroependag op de JHN Polanenschool II waren onder anderen ook een arts, een brandweerman, een politievrouw en een verpleegkundige uitgenodigd.
- Reactie op de juridische analyse van de heer Hellings..
- PVP kan geen kandidatenlijst samenstellen door beperkte tij…..
- Pensioenfonds Suriname: Deze week correctie foutieve uitbet…..
- NDP verwerpt intimidatie journalist; dringt aan op snel ond…..
- Verkeersmaatregelen op 25 maart wegens indiening kandidaten…..
- Stichting 8 December 1982 veroordeelt intimidatie van journ…..
- Leerkrachten AMS in staking: sommigen hebben al 6 maanden g…..
- Restaurant Week Suriname 2025: ‘Taste in Bloom’ brengt gast…..
- DNL eist dat al haar kandidaten vermogen vastleggen bij de …..
- Medische schendingen: een persoonlijke ervaring..
- Brunswijk: ‘Ik wil zien wat er na 25 mei zal gebeuren’..
- EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten..
- President: IMF programma vandaag succesvol afgesloten..
- VHP geeft ook verklaring uit over incident journalist..
- Leerkrachten van de AMS in staking na uitblijven achterstal…..
- BREAKING — IMF-programma Suriname geëindigd..
- VHP betreurt incident na afloop ABOP-partijcongres..
- Staatsolie haalt US$ 515,8 miljoen op met uitgifte nieuwe o…..
- Wegomlegging rond kandidaatstellng dinsdag..
- Van cursist tot ondernemer: Shenifa Sedjo lanceert ‘Bergaya…..
- Wegomleggingen in verband met indienen kandidatenlijsten po…..