De voorbereidingen voor de inauguratie van de president en vicepresident naderen hun voltooiing. Er wordt gestreefd naar perfectie en niets zal aan het toeval worden overgelaten op de dag van de inauguratie, woensdag 16 juli 2025. Drs. Jennifer Simons en dr. Gregory Rusland zullen tijdens de buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblee (DNA) worden geïnstalleerd tot respectievelijk president en vicepresident.
Zeker 80 procent van de renovatie in en rondom de Anthony Nesty Sporthal (ANS) is al afgerond. Het decor is vrijwel voltooid en inmiddels is begonnen met de opstelling van de zitplaatsen. Zowel op logistiek als technisch vlak wordt er intensief gewerkt, van vroeg in de ochtend tot laat in de avond.
Verkeersmaatregelen
Alle noodzakelijke aanpassingen worden conform planning uitgevoerd, hetgeen zal zorgdragen voor een waardige ontvangst van genodigden. De officiële plechtigheid zal onder andere worden bijgewoond door hoogwaardigheidsbekleders uit binnen- en buitenland. De veiligheidsdiensten staan paraat en hebben aangegeven, dat de ANS tijdens de buitengewone openbare vergadering de veiligste plek in Suriname zal zijn. Ter bevordering van de veiligheid van deze plechtigheid, zullen tijdelijke verkeersmaatregelen van kracht zijn in de directe omgeving van de Anthony Nesty Sporthal. Bewoners van het gebied behouden toegang tot hun woning. Ook voor noodzakelijk bestemmingsverkeer blijft, in overleg met de autoriteiten, toegang mogelijk.
Weggebruikers worden verzocht rekening te houden met vertragingen en tijdig uit te wijken naar alternatieve routes.
Ook wordt het verzoek gedaan om medewerking te verlenen en de instructies van de autoriteiten op te volgen. Intussen is het parlement op vrijdag 11 juli aangevangen om buurtbewoners, bedrijven en overheidsinstituten per brief op de hoogte te stellen van de activiteiten en de verkeerssituatie.
Met ingang van dinsdag 15 juli om 00.00 uur, treedt een eerste, beperkte omleiding in werking. Op woensdag 16 juli vanaf 06.00 uur zal een bredere verkeersafsluiting plaatsvinden. In dit verband zullen de wegen tussen de hoek Mr. Jagernath Lachmonstraat / Leysweg en de rotonde Mr. Jagernath Lachmonstraat / Lallarookh-weg gedurende deze periode volledig worden afgesloten voor doorgaand verkeer.
Live-uitzending
Vanuit de samenleving is er enorme belangstelling getoond om aanwezig te zijn. Helaas zijn er geen beschikbare plekken meer. De ANS kan ongeveer 3500 mensen herbergen. Van het Korps Brandweer Suriname mag dit aantal niet overschreden worden.
De inauguratie zal net als alle openbare vergaderingen van het parlement, ook in zijn geheel live worden uitgezonden via ATV en de officiële mediakanalen van De Nationale Assemblee. Burgers worden van harte uitgenodigd om deze historische gebeurtenis live te volgen.
De parlementaire commissie belast met de voorbereiding van de inauguratie, wordt getrokken door drs. Rabindre Parmessar. De verbeteringen die worden aangebracht aan het ANS, zijn volgens hem niet alleen bedoeld om de inauguratie waardig te laten verlopen, maar ook om structureel waarde toe te voegen aan de infrastructuur van de sporthal: “Wanneer je geld slechts uitgeeft aan versiering, is het weg. Maar wat wij nu doen blijft, en het komt ten goede aan de samenleving”.
De inauguratie
Een inauguratie is de officiële plechtigheid waarbij in dit geval de gekozen president en vicepresident officieel het ambt tot zich nemen. Dit gebeurt in een buitengewone openbare vergadering van het parlement. Parlementsvoorzitter Ashwin Adhin zal op het podium plaatsnemen, geflankeerd door de griffier aan zijn rechterhand en de substituut-griffier aan de linkerkant. De benoeming van de ministers, die een aangelegenheid is van het Kabinet van de President zal niet in de ANS plaatsvinden.
De commissie bestaat verder uit: Kishan Ramsukul, mr. Ebu Jones LL.B, Edgar Sampie, Silvana Afonsoewa, Ameerani Jarbandhan MSc. PhD en Mohamed Fa-tehmohamed. Ir. Stephen Tsang, drs. Ros-sellie Cotino MSc, Vidjaiprekash Thakoer en Ivanildo Plein zijn toehoorders van de commissie.
The post Voorbereidingen inauguratie president en vicepresident in afrondende fase ..
- Frankrijk dringt aan op ratificatie grensprotocol met Surin…..
- Column: Een brief van Chan aan Jenny..
- Ministerschap Ismanto Adna van de baan..
- BESCHOUWING — Beloften van vernieuwing, praktijken van beho…..
- Panka: “Met president-elect Simons komt corruptiebestrijdin…..
- Fernald stapt uit NPS: ‘De maat is vol’..
- UNICEF en Assuria lanceren Healthy Lifestyle Programma voor…..
- Overheid maakt macro-economische vorderingen, maar schuldpo…..
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – …..
- Adelien Wijnerman opnieuw minister van Financiën; drie onde…..
- Rechter gelast medebrenging getuige in strafzaak-Pikin Saro…..
- EZ lanceert handelsgids voor ondernemers..
- Strategisch olieplan open voor feedback van samenleving..
- Presidentswoordvoerder Saiman beschikbaar indien nieuwe reg…..
- Minister Raghoebarsing aan nieuwe regering: ‘Blijf af van d…..
- Lions Club Para organiseert succesvolle Bingo drive in Mata…..
- Minister Mac Andrew zwaait af bij AW en J: “Ik kijk met tro…..
- Video -Trump dreigt met handelsoorlog tegen China en India …..
- Peneux: ‘Onderwijssysteem verkeert in totale chaos’..
- Regering Santokhi laat miljoenen liggen voor Waterkant-proj…..
- Video -Pantservoertuigen OPENEN HET VUUR in de straten van …..