Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Alle respect voor Lyzecks wat ze in korte tijd hebben kunnen bewerkstelligen. Ze hebben ons vandaag laten werken, maar ik ben blij dat wij uiteindelijk toch de overwinning in de wacht sleepten.” Woorden van Verdy Getrouw nadat Yelyco 4 zondagavond in de tweede halve finalepartij in de vrouwen eerste klasse van de Surinaamse Volleybalbond alle zeilen moest bijzetten om Lyzecks met 2-0 (25-23- 25-22) op de knieën te krijgen.ADVERTISEMENT
Met de triomf werd de all-purple finale een feit sinds Yelyco 2 zich de avond te voren met de uitschakeling van titelverdediger Bazooka als eerste plaatste voor de eindstrijd. Lyzecks was zonder meer vastberaden en zette de toon vanaf het begin fluitsignaal van arbiter Marciano Hellings. Onder meer Nathalie Dawson, Abigail Awarajari, Nadine Elizee, Carmelita Mak en Ashley Adolf waren in goede doen.
“De favoriet kreeg de setwinst cadeau na een ongelukkige smashfout van Elizee”
Echter, het was libero Chelsea Gunther, die Lyzecks veelal uit de branding hielp in de verdediging. Keer op keer stond ze op de juiste plek om aanvallen van onder meer Yelyco 4-captain Chagnaz Fränkel, Chelleney Soedamah en Janice Antonius op te vangen. Alsof dat niet genoeg was, dook ze ook vaak naar de grond om ballen te halen.
Kow gwe noh
Lyzecks liep dankzij een kill door het midden van Elizee uit naar 10-6 voordat Getrouw in een time-out vluchtte. “Kow gwe noh dames, scoren”, hield Fränkel haar teamgenoten na de onderbreking voor. Lyzecks liep juist verder weg: 19-11. Eigen fouten in combinatie met succesvolle acties van Yelyco 4 bracht ploegen langszij: 19-19.
Mak zorgde voor de laatste gelijke stand (23-23) voordat Antonius, Yelyco 4 op setpoint kwam. De favoriet kreeg de setwinst cadeau na een ongelukkige smashfout van Elizee. Yelyco 4 zette de toon in de tweede periode. Lyzecks beukte terug en kreeg zelfs een delay warning nadat de clubleiding en speelsters ageerden tegen een call van de referee.
De spanning kwam er weer helemaal in toen Dawson de inzet van Antonius pareerde en Fränkel daarna in de fout ging. Soedamah werd de reddende engel door het laatste punt uit een drive langs het net te plaatsen: 25-22.
Nadenken
“Nogmaals alle respect voor wat Lyzecks in korte tijd heeft opgebouwd. Ze hebben een redelijke core en is misschien iets om over na te denken als we echt naar de hoofdklasse moeten. We moeten echt proberen teams die op één niveau spelen daar te krijgen.” Vermeldenswaard is dat Getrouw de leiding heeft over beide vrouwen eerste klasseploegen.
Op de vraag welke van de twee hij in de eindstrijd zal coachen, was zijn reactie: “Beide ploegen zullen dat zelf uitvechten. Ik heb ze al gezegd dat ze dat zelf moeten oplossen, omdat ik de finale vanaf de tribunes zal volgen.”
- Logeergebouw in Dritabiki gerenoveerd..
- Nederlandse experts trainen Surinaamse zorgprofessionals in…..
- 275.896 oproepingskaarten bezorgd; rest moet afgehaald word…..
- Finabank sluit 2024 af met sterke resultaten..
- President Santokhi belooft extra bonus bij meerdere oliebro…..
- BONDRU-campagne raakt gevoelige snaren..
- SVV op voorsprong in U21-jongens volleybalfinale..
- Oplevering sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- Honderden kinderen bidden voor toekomst Suriname..
- Finabank boekt solide resultaat over 2024 en blijft investe…..
- Operatie Delta force boekt ook succesvolle acties in Regio …..
- Notch pakt volle buit tegen Inter Wanica..
- Heldhaftig optreden: militair voorkomt brute overval..
- PAHO: Gezondheidszorg in Amerika versterkt ondanks crisisse…..
- SVV dwingt tiebreak in sensationele vijfset thriller af teg…..
- Kensmil spreekt klare taal over Para-bezoek: “President hoe…..
- Brigadier Khan: Venezolanen in Guyana riskeren deportatie a…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Weet je je bloeddruk? Meet, Be…..
- Stembureaupersoneel dat zich afmeldde krijgt toch uitbetali…..
- Afmeldingen stembureauleden kosten staat minstens SRD 1,2 m…..
- Zorgprofessionals krijgen onderricht in opvang zieke en zwa…..