Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Ik had het niet verwacht, maar ben blij met het resultaat”, uitte een dolgelukkige Fenno Misidjang zich tegenover de Ware Tijd nadat Yelyco 2 woensdagavond in de Ismay van Wilgen Sporthal een verrassende 1-0 voorsprong nam in de vrouwen eerste klasse finale van de Surinaamse Volleybalbond (Suvobo). In de eerste all-purple finalepartij werd favoriet Yelyco 4 in straight sets (25-22, 26-24) geklopt.ADVERTISEMENT
De triomf werd opgedragen aan Chelsey van Dams, wiens linkerknie in de openingsset bij een blokpoging op Chelleney Soedamah van de ‘zusterploeg’ uit de kom schoot en niet verder kon spelen. Misidjang vond dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. “Misschien heeft Yelyco 4 ons onderschat, maar het kan ook dat de afwezigheid van Raliesta Levens (ziekte) bij ze parten heeft gespeeld.”ADVERTISEMENT
“At the end of the day moet je volleyballen oftewel alles geven”
De oefenmeester kan niet met zekerheid aangeven als het karwei vrijdagavond afgemaakt zal worden. “Misschien willen de speelsters drie wedstrijden spelen. Yelyco 4 moet komen en wij gaan afwachtend zijn”, aldus Misidjang.
Komt goed
“Het komt goed”, merkte tegenhanger Keven Sporkslede op. “De afwezigheid van ‘Rasta’ was sowieso voelbaar, maar ik denk aan de andere kant dat mijn speelsters overgefocust waren. Dat heeft parten gespeeld en ook geresulteerd in eigen fouten. In beide sets stonden we voor, voordat we naar het einde toe het lieten afweten”, stelde Sporkslede.
“Er komt sowieso een beslissende game”, beloofde hij. De oefenmeester vond het niet lastig dat de finale een Yelyco aangelegenheid is. “At the end of the day moet je volleyballen oftewel alles geven. Als het nou dezelfde club is of niet, aan de andere kant staat een tegenstander en je gaat nogmaals moeten volleyballen”, aldus ‘Spoko’. Yelyco 2 opende met een 5-0 voorsprong voordat de opponent dankzij een ‘double’ van Chanelle Dulder langszij kwam: 6-6.
De ongelukkige actie van Van Dams volgde na een succesvolle kill van Soedamah over haar blok en ze een verkeerde landing maakte. Yelyco 4 leidde toen met 9-7, maar zag de rivaal 19-19 maken nadat Ashley Dulder een tipduel van Yelyco 4-midspeelster Jo-ann Lecton van het vierde team won. Yelyco 2 claimde de periode uiteindelijk na een kanjer van Chammel van Dams langs de lijn.
Onder meer captain Chagnaz Fränkel, Soedamah en Janice Antonius verkeerden bij Yelyco 4 in goede doen en maakten geen fouten bij de set-up’s van good-old Audrey Levens-Getrouw, die liet merken dat ze nog aardig wat in haar mars heeft. Yelyco 4 leidde nog met 21-18 voordat haar aanvallen mislukten en de zusterploeg tot tweemaal toe langszij kwam: 21-21 om 24-24. Farah Mahabier zette de partij uiteindelijk op slot. Bazooka legde eerder op de avond beslag op de derde plaats door Lyzecks in straight sets (25-5, 25-18) terug te wijzen.
- Financiën reageert op beschuldigingen betreffende SOL Surin…..
- Brit die vastzat voor moord na 38 jaar vrijgesproken..
- Rita S Mungra (62) Haarlem 10-5-2025..
- Sjerita Urmia Williams (70) Paramaribo 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: 77-jarige blijft werken zolang ze …..
- BONDRU-campagne bekritiseerd door OPTSU-voorzitter Imran Ta…..
- Brunswijk aanvaardt uitdaging van Akiemboto: “Zeg maar waar…..
- Bee: Er is veel bereikt, maar ook ruimte voor verbetering..
- Politiek-analist Hardeo Ramadhin: afgelopen met “goedkope z…..
- Financiën en Planning herkent niets in verhaal klokkenluide…..
- Algoe: “President heeft in vijf jaar geen enkele maatregel …..
- VES debat: Verdeelde meningen over nieuw IMF-programma..
- Vanaf 23 mei 00.00 uur s’avonds afsluiting verkiezingscampa…..
- Vrouw steekt ex-vriend neer tijdens bezoek..
- Commissie voor verbetering schoolbusvervoer..
- Nova accrediteert post-masteropleiding Wetgeving..
- BEP pleit in Nickerie voor burgerparticipatie en fiscale de…..
- Jongeren leren ondernemen met steun van SPWE en AW en J..
- Nieuwsuur onthult impact van mennonieten op regenwoud..
- Nurmohamed: ‘Nieuwe minister moet het werk continueren’..
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten..