PARAMARIBO — Het ministerie van Volksgezondheid en de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (Paho) willen een nationaal actieplan ontwikkelen in de strijd tegen niet-overdraagbare aandoeningen, de zogenoemde NCDs, zoals hart- en vaatziekten, diabetes, kanker en chronische luchtwegaandoeningen. Deze zijn namelijk de belangrijkste oorzaken van ziekte en sterfte in Suriname.
Deze aandoeningen en hun risicofactoren, waaronder roken, overmatig alcoholgebruik, ongezonde voeding en lichamelijke inactiviteit die leiden tot overgewicht, vormen een groeiende bedreiging voor de volksgezondheid en brengen aanzienlijke sociale en economische lasten met zich mee voor onze bevolking. Volksgezondheid zegt daarom de strijd tegen deze ziekten tot prioriteit te hebben gemaakt. Ze treft verschillende maatregelen en interventies om ziekte en sterfte te verminderen.
“Deze bijeenkomst biedt een platform om inzichten te delen, ervaringen uit te wisselen en samen vorm te geven aan het actieplan”
Een belangrijk onderdeel is het opstellen van effectief beleid. In 2021 werd het Nationaal Strategisch Raamwerk voor NCDs 2021-2028 ontwikkeld als leidraad voor de aanpak van deze ziekten. Echter, vier jaar later stelt het ministerie dat voor een sterke uitvoering het essentieel is om een concreet nationaal actieplan op te stellen met bijdragen van sleutelpartners en duidelijke monitoring- en evaluatiemechanismen. Het moet zijn gebaseerd op lokale data en inzichten.
De inbreng van relevante stakeholders uit verschillende sectoren is van groot belang om het plan effectief en breed gedragen te maken, benadrukt Volksgezondheid. Daarom houdt ze dinsdag een consultatiebijeenkomst met stakeholders in de Banquet Hall van Hotel Torarica. “Deze bijeenkomst biedt een platform om inzichten te delen, ervaringen uit te wisselen en samen vorm te geven aan het actieplan.”
- Suriname als eerste Amazone-land malariavrij verklaard door…..
- Snelle groei door vrouwen geleide bedrijven binnen SURGE Pr…..
- Brunswijk in politiek dilemma: Tussen ambitie, realiteit en…..
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO..
- Nieuw parlement..
- Zwaargewonde bij gewapende goudroof in Brokopondo; slachtof…..
- Gewapende overval in Balingsula..
- Slachtoffer kritiek na gewapende overval Balingsula..
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Wan Okasi-voorzitter Koendjbiharie: “Nieuwe regering moet g…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels..
- Santokhi feliciteert NDP en overlegt met Simons over soepel…..
- PUINZOOI..
- Acht ministers uit kabinet-Santokhi/Brunswijk beëdigd tot a…..
- Ramsaran: “PL-beleid moet garanderen dat niemand achterblij…..
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en recht…..
- Gewapende overval in Balingsula: daders nog voortvluchtig..
- Man maakt zich schuldig aan huisvredebreuk en diefstal: ver…..