Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwt de samenleving voor vervalste partijen van het geneesmiddel Semaglutide, internationaal bekend onder merknamen als Ozempic. In de Verenigde Staten zijn meerdere meldingen gedaan van vervalste producten, waarvan de kwaliteit en veiligheid niet gegarandeerd zijn. Deze ontwikkeling vormt volgens het ministerie een ernstig gezondheidsrisico, vooral bij oneigenlijk gebruik.
ADVERTENTIE
Semaglutide is bedoeld voor de behandeling van Diabetes Mellitus type 2 en mag uitsluitend op medische indicatie worden gebruikt. Toch wordt het middel steeds vaker gebruikt als afslankmiddel, wat bij verkeerd gebruik kan leiden tot gevaarlijke bijwerkingen, zeker wanneer het niet onder medische begeleiding gebeurt.
Het ministerie benadrukt dat geneesmiddelen uitsluitend via vergunninghoudende apotheken aangeschaft mogen worden. Deze apotheken vallen onder wettelijk toezicht, en de apotheker is tuchtrechtelijk verantwoordelijk voor de kwaliteit van de geleverde medicatie.
Aankopen via sociale media, informele verkooppunten of andere ongecontroleerde kanalen brengen volgens het ministerie grote risico’s met zich mee, waaronder de kans op vervalste middelen. Bovendien wijst Volksgezondheid erop dat Semaglutide niet geschikt is voor alle vormen van overgewicht en dat onjuist gebruik ernstige gezondheidsproblemen kan veroorzaken.
Het ministerie roept burgers op alert te blijven, geen medische risico’s te nemen en zich uitsluitend te laten begeleiden door gekwalificeerde zorgverleners.
- Honderden kinderen bidden voor toekomst Suriname..
- Finabank boekt solide resultaat over 2024 en blijft investe…..
- Operatie Delta force boekt ook succesvolle acties in Regio …..
- Notch pakt volle buit tegen Inter Wanica..
- Heldhaftig optreden: militair voorkomt brute overval..
- PAHO: Gezondheidszorg in Amerika versterkt ondanks crisisse…..
- SVV dwingt tiebreak in sensationele vijfset thriller af teg…..
- Kensmil spreekt klare taal over Para-bezoek: “President hoe…..
- Brigadier Khan: Venezolanen in Guyana riskeren deportatie a…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Weet je je bloeddruk? Meet, Be…..
- Stembureaupersoneel dat zich afmeldde krijgt toch uitbetali…..
- Afmeldingen stembureauleden kosten staat minstens SRD 1,2 m…..
- Zorgprofessionals krijgen onderricht in opvang zieke en zwa…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Hoge bloeddruk blijft stille m…..
- Website gelanceerd die politici een cijfer toekent op basis…..
- Nieuwe MZ-polikliniek Soekoenale officieel geopend..
- Een beest met zoveel ouders..
- Godoholo heeft nieuw sportveld en logeergebouw..
- Acht personen dakloos na vermoedelijke brandstichting in Ni…..
- Santokhi kondigt meertalig onderwijs in binnenland aan per …..
- Twaalf cursisten ronden BAVP-opleiding succesvol af..