PARAMARIBO — “Wees waakzaam. Bescherm uw gezondheid. Gebruik alleen veilige en goedgekeurde geneesmiddelen.” Zo klinkt de oproep van het ministerie van Volksgezondheid in de bekendmaking over neppe semaglutide – deze wordt onder de merknaam ozempic verkocht – op de markt in de Verenigde Staten. “De kwaliteit en veiligheid van deze vervalste producten zijn niet getest en ze vormen daardoor een ernstig gezondheidsrisico”, aldus het ministerie.
Semaglutide wordt in specifieke gevallen voorgeschreven voor diabetes mellitus 2 (suikerziekte). Echter, dit middel wordt in toenemende mate oneigenlijk gebruikt als afslankmiddel, wat risico’s met zich meebrengt bij onjuist gebruik zonder medische begeleiding, stelt Volksgezondheid. Het ministerie wijst erop dat semaglutide niet bij alle vormen van overgewicht is geïndiceerd en dat gebruik altijd onder medisch toezicht dient te gebeuren.ADVERTISEMENT
Volksgezondheid benadrukt het belang dat geneesmiddelen uitsluitend worden verkregen via vergunninghoudende apotheken. Deze vallen namelijk onder toezicht en de apotheker is tuchtrechtelijk aansprakelijk voor de geleverde medicatie. “Aankopen via andere kanalen brengen aanzienlijke gezondheidsrisico’s met zich mee, waaronder het risico op vervalste medicijnen”, aldus het ministerie.
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- CAMOUFLAGEMARS..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..
- Santokhi ziet koloniale wortels in racisme, ongelijkheid en…..
- Opleiding Wiskunde AdeKUS viert 10-jarig bestaan en streeft…..
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en he…..
- Column: Discutabele discussie..
- Wang blij dat steeds meer Surinamers van Chinese afkomst in…..
- Mathoera versus Santokhi: titanenstrijd of toneelspel?..