Het ministerie van Volksgezondheid heeft de Raad van Commissarissen (RvC) van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) opgedragen, een onderzoek in te stellen naar het vermeende tekort aan medische zeep, dat gebruikt wordt in de operatiekamers. Rakesh Gajadhar Sukul, directeur van het ministerie van Volksgzondheid, bevestigt in een reactie de ontstane bezorgdheid over de impact van het tekort aan medische zeep op de patiëntveiligheid en de uitvoering van operaties. Volgens Gajadhar Sukul zou de aanschaf van medische benodigdheden, waaronder medische zeep, haalbaar moeten zijn binnen de maandelijkse SRD 100 miljoen cashflow die het AZP ontvangt. Hij benadrukte dat het ministerie de situatie nauwlettend volgt en verdere stappen zal ondernemen op basis van de bevindingen van de RvC.
Het tekort aan medische zeep heeft geleid tot een beperking van operaties, waarbij nog alleen spoedgevallen worden behandeld. Zorgverleners waarschuwen dat dit de al kwetsbare gezondheidszorg in Suriname, verder onder druk zet.
Het is vooralsnog onduidelijk, wanneer de resultaten van het onderzoek van de RvC beschikbaar zullen zijn en welke concrete maatregelen genomen zullen worden om de tekorten structureel op te lossen.
The post Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP ..
- Haïtiaanse moeders vluchten naar Dominicaanse Republiek..
- India benadrukt erfgoed en vooruitgang bij viering Republie…..
- Misiekaba: “Nieuwe regering mag het niet verkwanselen”..
- Coach Waterberg: “Investeren in jonge dames is investeren i…..
- Stienstra: ‘SLM leeggeroofd door politieke loyalisten’..
- Leerkrachten ontvangen SRD 2000 minder aan salaris..
- Handels- en Diaspora conferentie moeten welvaart en groei t…..
- Voedselpakketten uit India veilig bevonden voor consumptie …..
- Feesten om het feesten..
- Toch nog licht in de tunnel voor Academisch Medisch Centru…..
- Trump ontslaat Amerikaanse federale aanklagers..
- Inburgeringseisen invoeren..
- Drie Dollar..
- Frankrijk wil bijdrage leveren aan toekomst Suriname..
- IBC en Diaspora Business Summit dragen bij aan groei van Su…..
- Feestelijke herdenking 76ste Dag van Republiek India in Sur…..
- Geïntegreerd jeugdbeleid eind deze maand gepresenteerd..
- Vrouwen en gezinnen fundament voor duurzame ontwikkeling..
- ‘Loop voor hoop: Op weg naar een kankervrij Suriname’..
- President Santokhi: “Prioriteitsprojecten zijn geen verkiez…..
- Regering gaat hardnekkige problemen aanpakken..