Het ministerie van Volksgezondheid heeft de Raad van Commissarissen (RvC) van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) opgedragen, een onderzoek in te stellen naar het vermeende tekort aan medische zeep, dat gebruikt wordt in de operatiekamers. Rakesh Gajadhar Sukul, directeur van het ministerie van Volksgzondheid, bevestigt in een reactie de ontstane bezorgdheid over de impact van het tekort aan medische zeep op de patiëntveiligheid en de uitvoering van operaties. Volgens Gajadhar Sukul zou de aanschaf van medische benodigdheden, waaronder medische zeep, haalbaar moeten zijn binnen de maandelijkse SRD 100 miljoen cashflow die het AZP ontvangt. Hij benadrukte dat het ministerie de situatie nauwlettend volgt en verdere stappen zal ondernemen op basis van de bevindingen van de RvC.
Het tekort aan medische zeep heeft geleid tot een beperking van operaties, waarbij nog alleen spoedgevallen worden behandeld. Zorgverleners waarschuwen dat dit de al kwetsbare gezondheidszorg in Suriname, verder onder druk zet.
Het is vooralsnog onduidelijk, wanneer de resultaten van het onderzoek van de RvC beschikbaar zullen zijn en welke concrete maatregelen genomen zullen worden om de tekorten structureel op te lossen.
The post Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP ..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden 1 februari 2025..
- Staatsolie geeft nieuwe obligatie uit..
- Uitvoering van ‘Royalties voor Iedereen’ steeds dichter…..
- Trump Over Gaza: Verwijdering van Palestijnen..
- Het sociale paragraaf in de Chinalco-deal: Een kans die Sur…..
- Politieagent biedt assistentie aan bevallen moeder in file..
- Hugo Essed krijgt de Power Person Award 2024..
- OPROEP SNELLE AANPAK GRONDZAKEN SYMBOOLPOLITIEK..
- FEBRUARI-ONLUSTEN IN AANTOCHT?..
- Maartje Jaquet doneert portretten aan kunstmuseum Moengo..
- ‘Bigi Boy’ ten onder tegen Pavlovich..
- Slaapkamerbrand veroorzaakt zware schade aan woning Gokoelw…..
- ‘Bigi Boy’ moet zijn meerdere erkennen in Pavlo…..
- A20/DOE richt zich op heropbouw Suriname..
- Jairzinho Rozenstruik verliest tijdens UFC Fight Night..
- Financieringsbehoefte Staatsolie te groot voor lokale markt..
- PRESIDENT VERRUIMT ONDANKS FRAUDE, SOCIAAL PROGRAMMA..
- Energiecrisis, Tapajai en onze politici..
- Staatsolie enig bedrijf dat veel geld afdraagt aan Staat..
- Bloemen..
- Ministerie van Onderwijs biedt nieuwe kansen voor leerlinge…..