Het ministerie van Volksgezondheid heeft de openstaande rekening van het Marwina Ziekenhuis bij de Finabank overgenomen. Het gaat om een bedrag van SRD 1,5 miljoen. Minister Amar Ramadhin verklaarde, dat de overname ten laste van de begroting van het ministerie is gegaan.
Door deze maatregel zou het ziekenhuis nu volledig over de overheidssubsidies moeten kunnen beschikken, aangezien er geen reden meer is voor de Finabank om deze gelden in te houden. “De schuld is door de staat overgenomen en zal rechtstreeks aan de Finabank worden afbetaald”, aldus Ramadhin tijdens een persmoment op 30 april. De minister zei dat de beslissing tijdens een spoedregeringsvergadering vorig week werd genomen, waarbij meerdere raadsvoorstellen van het ministerie van Volksgezondheid, zijn goedgekeurd. Eén daarvan betrof de financiële situatie van het Marwina Ziekenhuis, met als doel het personeel zo spoedig mogelijk van zijn achterstallig salaris te voorzien.
Daarnaast werd ook het tarief voor chronische zorg bij het Psychiatrisch Centrum Suriname (PCS) aangepast. Dat tarief was sinds 2021 niet meer herzien. “Het PCS biedt langdurige zorg aan chronisch zieke personen en is voor inkomsten grotendeels afhankelijk van deze tarieven en vergoedingen vanuit verzekeraars”, aldus Ramadhin. Met de goedkeuring van deze raadsvoorstellen, hoopt het ministerie dat zowel het Marwina Ziekenhuis als het PCS, in staat zal zijn om personeelskosten, zoals salarissen, tijdig te voldoen. De minister vroeg het personeel om begrip voor deze situatie en benadrukte, dat de overheid actief werkt aan duurzame oplossingen binnen de gezondheidszorg.
The post Volksgezondheid neemt schuld SRD 1,5 miljoen van Marwina Ziekenhuis over ..
- Jogi ziet NPS geen 10 zetels halen..
- Adhin: ‘Peilingen geven geen eerlijk beeld door angstcultuu…..
- BOG roept op tot actie tijdens Vaccinatieweek: “Controleer …..
- Kans op korte buien in de middag..
- Hoofdstembureaus krijgen extra ondersteuning..
- Reconstructie onthult marteling en dood van Oekraïense jour…..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering..
- 41 Surinaamse bedrijven krijgen in totaal USD 2,1 miljoen i…..
- Rijschoolhouders uiten zorgen over digitalisering rijexamen…..
- Tweede deelonderzoek spraakmakende rechtszaak-SPSB begonnen..
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS..
- ‘Hof van Justitie schept precedenten bij uitspraak politiek…..
- Mijlpaal Surge-programma: 41 ondernemingen ontvangen matchi…..
- Advocaat luidt noodklok: staat blijft vergoeding voor koste…..
- Datasur en partners inspireren Surinaams bedrijfsleven met …..
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan..
- Ruim vijftig kinderen Marijkedorp creatief aan de slag..
- Commewijne versterkt met 28 gecertificeerde hoveniers..
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresentee…..