De directie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VW&A) en het managementteam hebben tijdens een voortgangsoverleg de balans opgemaakt van de programma’s Informatiesystemen voor Gezondheid (IS4H) en HEARTS. Behaalde resultaten, knelpunten en noodzakelijke vervolgstappen stonden hierbij centraal. Het overleg vond plaats op maandag 11 augustus 2025.
Het IS4H-programma, ondersteund door de Pan American Health Organization (PAHO) en de Inter-American Development Bank (IDB), richt zich op het ontwikkelen en verbeteren van digitale informatiesystemen in de gezondheidszorg. Door patiëntgegevens van huisartsen, laboratoria en apotheken digitaal te verzamelen en te beheren, wordt betrouwbare data beschikbaar voor wetenschappelijk onderbouwd beleid. Projectleider Richard Mendes presenteerde de twaalf programmacomponenten, wees op de noodzaak tot versnelling en kondigde de vorming van een nieuw technisch team en bestuurlijke vertegenwoordiging aan.
Binnen IS4H maakt ook het HEARTS-initiatief deel uit, dat zich richt op het versterken van de eerstelijnszorg voor de preventie en behandeling van hart- en vaatziekten. Diverse klinieken doen nu al mee met gestandaardiseerde protocollen voor hypertensie en diabetes. Het doel: het verlagen van het sterfterisico aan niet-overdraagbare ziekten, dat in ons land momenteel 23% bedraagt tegenover 18% wereldwijd.
De presentaties van dr. Ritesh Dhanpat en dr. Aloysius Koendjbiharie benadrukten dat volledige implementatie via de RGD, Medische Zending en particuliere huisartsen kan leiden tot lagere zorgkosten en betere gezondheidsuitkomsten.
Tijdens het onderhoud met het ministerie van VW&A is ook onderstreepte het belang van blijvende samenwerking tussen beleidsmakers, zorgverleners, technische experts en internationale partners om duurzame vooruitgang te waarborgen.
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….
- Monorath: ‘Zolang er geen wetgeving is, geen e-bikes op de …..
- CASAS application call – Assistant Executive Secretary..
- CASAS Application call – Legal Advisor..
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….